Uczniowie II LO w Nowym Targu zwycięzcami ogólnopolskiego konkursu | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Uczniowie II LO w Nowym Targu zwycięzcami ogólnopolskiego konkursu

28 kwietnia 2015
Zdjęcie 1

Uczniowie II LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie Centrum Edukacji Obywatelskiej. Projekt pt. „Nasze miejsca – jakiej przestrzeni publicznej potrzebujemy?”, uzyskał trzecią lokatę w skali kraju, a w województwie małopolskim pierwsze miejsce.

Animatorzy tego złożonego przedsięwzięcia, Kamil Augustyn i Bartosz Czyż z klasy dziennikarskiej, polegającego na organizacji spacerów badawczych (http://podhale24.pl/rozmaitosci/artykul/35872/8222Jakiej_przestrzeni_publicznej_potrzebujemy8221_8211_projekt_badawczy_uczniow_II_LO_w_Nowym_Targu.html)

oraz spotkania, na którym przedstawiono wnioski i plan działań (http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/36045/Waskie_drogi_zaniedbane_tereny_rekreacyjne_ruiny_basenu__mlodziez_podsumowuje_projekt_quotNasze_miejsca__jakiej_przestrzeni_publicznej_potrzebujemyquot.html)

zostali tym samym posłami na XXI Sejm Dzieci i Młodzieży (SDiM), który będzie obradował 1 czerwca 2015 r. w Warszawie.

Wyróżnieniem dla dwóch najlepszych zespołów z każdego województwa jest uczestnictwo w posiedzeniu Komisji Sejmowej, która przygotowuje projekt uchwały, głosowany w czasie XXI sesji SDiM.

Przedstawiciele II LO przygotowują się właśnie do wyjazdu do Warszawy w dniach 9 i 10 maja, kiedy to wraz z uczniami z gimnazjum z Chełmca będą reprezentowali województwo małopolskie podczas prac komisji sejmowej SDiM.

Patronat honorowy nad akcją sprawowali Starosta Nowotarski – Krzysztof Faber i Burmistrz Miasta Nowy Targ – Grzegorz Watycha. Inicjatywa była realizowana pod patronatem medialnym Podhale24, PodhaleRegion i TVPodhale.

Mamy nadzieję – podkreślają Kamil i Bartosz – że sukces naszego projektu pozwoli wcielić w życie plan działań obejmujący Osiedle Na Skarpie, który przedstawiliśmy 25 marca. W zadania projektowe było zaangażowanych kilkanaście klas, które w chwili obecnej pomagają we wdrażaniu wniosków: klasy pierwsze przygotowują kampanię społeczną pt. „Dbaj o czystość – osiedle to też Twój dom” – powstały już plakaty promocyjne, w poniedziałek 20 maja klasa 2a uczestniczyła w akcji „Sprzątamy nasze miasto 2015”. Najbardziej cieszą przecież realne zmiany, które widzimy w naszym otoczeniu, to najlepsza motywacja do działania – podsumowują.


Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu.