Wizyta partnerska w zaprzyjaźnionym powiecie Kościerskim na Pomorzu | Multimedia

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Wizyta partnerska w zaprzyjaźnionym powiecie Kościerskim na Pomorzu

10 października 2022
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Wizyta partnerska odbyła się w dnia 23-24 września 2022, na zaproszenie Starosty Kościerskiego P. Alicji Żurawskiej, w następującym składzie:

Całe Prezydium Rady - Tadeusz Rafacz, Józefa Guziak, Jan Komorek,

Członek zarządu Powiatu Nowotarskiego - Tomasz Rajca,

Radny Rady Powiatu – Adam Jurek

Przedmiotem spotkania była wymiana doświadczeń z zakresu sportu i edukacji, możliwości wymiany młodzieży oraz udziału w imprezach sportowo-rekreacyjnych.

 

Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Rafacz wziął udział w otwarciu, na jeziorze Wdzydze, pierwszych Regat o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego. W wyścigach wystartowali zarówno młodzi adepci żeglarstwa ze szkół biorących udział w Programie Edukacji Morskiej, jak i przedstawiciele pomorskich gmin. Przedstawiciele samorządów zmierzyli się w specjalnym wyścigu, w którym wystartował również marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Regaty odbyły się na łodziach, które gminy zakupiły w ramach projektu „100 łodzi żaglowych na stulecie zaślubin polski z morzem”, przygotowanego przez samorząd województwa pomorskiego. Podczas regat nie zabrakło również atrakcji na lądzie. Na terenie stanicy wodnej PTTK zorganizowany został piknik edukacyjny. Można było tam zapoznać się z budową jachtu oraz rodzajami ożaglowania. Edukatorzy wyjaśnili najważniejsze zasady żeglowania i manewrowania, jak również przedstawili najważniejsze zasady postępowania w razie wypadku lub awarii.

Delegacja Powiatu Nowotarskiego zwiedziła również, położone we Wdzydzach, Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich, Gdańsk oraz w drodze powrotnej zatrzymała się w Sanktuarium Licheńskim.