Metalka z „Leonardo” na praktyce zawodowej w Niemczech | Multimedia

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Metalka z „Leonardo” na praktyce zawodowej w Niemczech

4 marca 2013

Uczniowie trzeciej klasy technikum pojazdów samochodowych z Zespołu Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu Szymon Pałasz, Dawid Benedyk, Marek Molek, Krzysztof Maciasz, Paweł Gwiżdż i Mateusz Smarduch w ramach projektu Leonardo da Vinci odbyli miesięczną praktykę w autoryzowanych serwisach Opel, Volkswagen, Volvo, Peugeot, Honda oraz warsztatach straży pożarnej znajdujących się w miejscowości Stade (Niemcy). Dzięki praktyce w Niemczech młodzież mogła zapoznać się z kulturą techniczną i systemem pracy naszych zachodnich sąsiadów oraz doskonalić znajomość języka niemieckiego.

Poza praktyką uczniowie uczestniczyli w bogatym programie kulturowym, zwiedzili Stade, miejscowość z przepięknym starym miastem i licznymi zabytkami, spotykali się z rówieśnikami. Kolejnymi atrakcjami urozmaicającymi praktykę były wycieczki do fabryki Mercedesa w Bremen, do Hamburga, gdzie młodzież zwiedzała m. in. muzeum prototypów. Spacerując ulicami uczniowie podziwiali infrastrukturę miasta i kanały z zacumowanymi statkami. W czasie rejsu zobaczyli nabrzeża jednego z największych portów w Europie.

W ramach projektu uczniowie ZSTiP poznali szkołę partnerską Jobelmann – Schule, uczestniczyli w zajęciach praktycznych i teoretycznych. Wspólnie z uczniami z Niemiec zorganizowali, a następnie przeprowadzili wystawę „Myślący samochód” przedstawiającą elementy podnoszące komfort i bezpieczeństwo pojazdów samochodowych.

Projekt ten finansowany jest przez program Unii Europejskiej – Leonardo da Vinci.


Tekst i zdjęcia: ZSTiP w Nowym Targu