Posprzątaj z nami Małopolskę! | Kalendarium

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Posprzątaj z nami Małopolskę!

Termin
29 lutego – 22 kwietnia 2024
Zdjęcie 1

Mieszkańcy Małopolski doskonale wiedzą, jak dbać o środowisko: segregujemy śmieci, korzystamy z niskoemisyjnego transportu i ekologicznych źródeł energii, troszczymy się o przyrodę. Każda aktywność ma wymierne skutki dla ekosystemu. A w ciągu najbliższych tygodni będziemy mieli okazję przekonać się, jak potrzebna jest dbałość o tereny zielone.

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji wydarzenia „Posprzątaj z nami Małopolskę!”. Chcemy nadal inspirować mieszkańców Małopolski do wyjścia na wiosnę w plener i posprzątania swojej najbliższej okolicy. Poprzednie edycje zgromadziły ponad 50 tysięcy wolontariuszy z prawie wszystkich małopolskich gmin. Byli z nami uczniowie, pedagodzy, członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, Koła Gospodyń Wiejskich, harcerze i aktywiści. Zebraliśmy wspólnie tony odpadów, jednak przede wszystkim zyskaliśmy piękniejsze i bardziej przyjazne tereny zielone. Dziękując za Państwa dotychczasowe zaangażowanie, liczymy na równie liczny i aktywny udział w tegorocznej akcji!

Do wspólnego działania zapraszamy gminy, powiaty i stowarzyszenia, którym na sercu leżą problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz edukacja ekologiczna.
Urząd Marszałkowski wesprze Państwa działania merytorycznie i medialnie nagłaśniając udział w akcji. Na portalu Facebook działa dedykowana akcji strona: @Posprzątaj z nami Małopolskę – główny kanał
komunikacji z uczestnikami wydarzenia, miejsce wymiany doświadczeń, publikowania zdjęć i relacji z akcji sprzątania w Państwa okolicy. Przygotowaliśmy również pakiet materiałów graficznych promujących
akcję, warto z nich skorzystać i zgłosić udział na adres eko.malopolska@umwm.malopolska.pl do 29 lutego 2024, tel. 12 63 03 182.

Zapraszam i zachęcam do udziału w akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę!”

Wicemarszałek Województwa Małopolskiego

Józef Gawron