Podhale Tour 2018 | Kalendarium

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Podhale Tour 2018

Termin
23 września 2018
Zdjęcie 1

Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice, Powiat Nowotarski, Miasto Rabka-Zdrój, Gmina Czarny Dunajec, Gmina Raba Wyżna, Gmina Spytkowice zapraszają do udziału w zawodach kolarskich Podhale Tour 2018. Już 13 maja, wyścigiem o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec, rozpocznie Kolarski Puchar Podhala w kolarstwie szosowym „Podhale Tour 2018”.

Cały cykl, składa się z czterech etapów, kolejne dwa, również ze startu wspólnego odbędą się: 17 czerwca w Rabie Wyżnej i 7 lipca w Rabce-Zdroju, a ostatni - jazda indywidualna na czas – 23 września w Spytkowicach. W zawodach mogą startować amatorzy i zawodnicy posiadający licencje kolarskie.

Każdy etap jest klasyfikowany i nagradzany oddzielnie, oraz jest prowadzona klasyfikacja generalna całego cyklu. Zwycięzca Podhale Tour 2018, zdobywa Kolarski Puchar Podhala. Osobna klasyfikacja dotyczy kategorii wiekowych. Oprócz trofeów sportowych i nagród regulaminowych, organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników, pamiątkowe medale, oraz losowanie upominków związanych z kolarstwem.

Trasa pierwszego etapu liczy ponad osiemdziesiąt km i prowadzi z Wróblówki poprzez Ludźmierz, Maruszynę, Czerwienne, Małe Ciche, Stare Bystre do Czarnego Dunajca, gdzie będzie usytuowana meta. Następne etapy ze startu wspólnego będą nieco krótsze, ale za to bardziej wymagające i będą rozgrywane głównie na rundzie: Bukowina Osiedle, Podszkle, Piekielnik, Odrowąż, Bukowina Osiedle. Ostatnie wrześniowe zawody – jazda indywidualna na czas – to znana runda ze Spytkowic poprzez Rabę Wyżną, Harkabuz, Podwilk, Spytkowice z metą przy kompleksie wypoczynkowo-sportowym „Beskid”.

W tych samych terminach i miejscach zostaną rozegrane zawody rowerowe dla dzieci i młodzieży szkolnej „Mini Podhale Tour 2018”, o Grand Prix Podhala. I tu również  po dekoracji najlepszych, będzie losowanie atrakcyjnych upominków pośród wszystkich uczestników.

Patronat honorowy nad zawodami objęli: Poseł na Sejm RP - Edward Siarka i Starosta Powiatu Nowotarskiego - Krzysztof Faber.

Zapisy do pierwszego etapu i całego cyklu Podhale Tour, a także Mini Podhale Tour, będą przyjmowane w biurze zawodów we Wróblówce 13 maja od godz. 8:30.

Wszystkie informacje, regulaminy, zdjęcia, trasy i inne szczegóły znajdują się na: www.podhaletour.tcorzel.pl.