6 edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego | Kalendarium

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

6 edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Termin
5 – 30 września 2022

Ruszył nabór zadań do 6 edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Mieszkańcy, którzy ukończyli 16 rok życia mogą składać propozycje swoich zadań w terminie do 30 września br.

Przez ostatnie lata w ramach regionalnego budżetu obywatelskiego zrealizowano blisko 200 pomysłów Małopolan, które wygrały głosami mieszkańców. Były to m.in.: projekty kulturalne, zdrowotne, edukacyjne, sportowe, turystyczne, infrastrukturalne, skierowane do: seniorów, dzieci i młodzieży, osób z niepełnosprawnościami, a także pozostałych mieszkańców naszego regionu. W tym roku można zgłosić zadania o charakterze prospołecznym, prozdrowotnym, kulturalnym, edukacyjnym, sportowym, turystycznym, ekologicznym, ochrony środowiska, transportu zbiorowego i dróg publicznych. Mogą to być zarówno działania inwestycyjne, czyli przewidujące wykonanie robót budowlanych, jak i o charakterze „miękkim” – w tym m.in. wydarzenia, warsztaty itp.

Na realizację 6. edycji BO WM Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył 14 milionów złotych.

W ramach kampanii informacyjno-promocyjnej BO, zostały przygotowane pliki graficzne informujące o naborze w różnych wersjach i formatach, które są zamieszczone na: https://bo.malopolska.pl/

Na powyższej stronie są także dostępne niezbędne informacje i dokumenty dotyczące BO WM oraz generator wniosków.

 

URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

AGENDA ZAMIEJSCOWA W NOWYM Targu

34-400 Nowy Targ, al. Tysiąclecia 44, tel.: 12 61 60 388/389

www.malopolska.pl