XIII Zaduszki Rabczańskie | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

XIII Zaduszki Rabczańskie

14 listopada 2023
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Ci, których kochamy nie umierają,

Bo miłość jest nieśmiertelna”

Te słowa Emily Dickinson jak co roku towarzyszyły Zaduszkom Rabczańskim, które odbyły się 10 listopada 2023 roku w Teatrze Lalek „Rabcio” w przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości.

            Dyrektor Muzeum im. Władysława Orkana Wojciech Kusiak witając zgromadzonych licznie gości, podziękował za zainteresowanie i wsparcie dla tej inicjatywy. „Cieszę się, że możemy w ten sposób realizować naszą misję, misję ale też zadanie – aby pamięć o tych, którzy budowali i tworzyli historię naszego miasta nie została zapomniana. To nasz wspólny obowiązek wobec pokoleń, które przeminęły, ale też które wędrują za nami”.

Śp. Jadwigę Handzel wspominała Bożena Sularz, śp. Lidię Kloc wspominała wicedyrektor Liceum Romera Joanna Lichoń, śp. Jana Koleckiego wspominała Monika Krzemińska, śp. Ewę Marcinkównę wspomniała dyrektor Teatr Lalek „Rabcio” Krystyna Kachel, śp. Emila Myszora wspominała prezes RSM Teresa Pabiś, śp. Hannę Rypel wspomniała Grażyna Lysy, śp. Leszka Szarawarskiego wspominał syn Marek Szarawarski, śp. Mieczysława Sularza wspominała żona Bożena Sularz.

Po prezentacjach głos zabrał Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, który podziękował za organizację kolejnych już Zaduszek Rabczańskich, które na trwałe wpisały się w kalendarz imprez w mieście.

Na koniec zgromadzona publiczność wysłuchała przepięknego koncertu w wykonaniu Chóru „Adoramus” ze Rdzawki pod batutą Marcina Zborka, a chórzystów bez bisów nie chciano wypuścić ze sceny.

Organizatorami wydarzenia byli: Muzeum im. Władysława Orkana, Tetr Lalek „Rabcio”, Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju.

Patronat medialny: rabka.pl, gorce24.pl.