Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu | Wiadomości

Strona główna

Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

3 kwietnia 2017
Zdjęcie 1

Nowotarscy policjanci zatrzymali 2 prawa jazdy w trakcie jednej interwencji.

23-letni mieszkaniec Łapsz Wyżnych zjechał z drogi publicznej na pobocze a następnie do lasu i oddalił się z miejsca zdarzenia.

W nocy z 2 na 3 kwietnia 2017 roku w Trybszu zaraz po północy kierujący samochodem osobowym marki Audi zjechał na pobocze, a następnie do pobliskiego lasu, po czym wysiadł z pojazdu i oddalił się. Wezwani na miejsce policjanci natychmiast podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawcy zdarzenia drogowego. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec miejscowości Łapsze Wyżne. Kierujący został przebadany na zawartość alkoholu we krwi z wynikiem 1,40 promila oraz została mu pobrana krew do dalszych badań.

W trakcie wykonywania czynności na miejscu zdarzenia w Trybszu, policjanci zauważyli, że kierujący samochodem osobowym marki VW widząc policję na drodze podjął manewr zawracania, cofając zjechał z jezdni i uderzył w barierę energochłonną. W trakcie legitymowania kierujący odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Z uwagi na dziwne zachowanie kierującego, policjanci pobrali krew do badań z uwagi na podejrzenie, iż kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

W wyniku tych zdarzeń policjanci zatrzymali kierującym dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami. Ponadto obydwaj kierowcy pozostali w szpitalu na obserwacji.