Zagłębie lepsze od Szarotek | Sport | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Zagłębie lepsze od Szarotek

13 lutego 2012

Mecz w Sosnowcu toczył się w dosyć gorącej atmosferze. Kar było co nie miara – większość jednak po stronie Podhala. Górale w ostatnich meczach doskonale rozgrywali drugie tercje. Tym razem tendencja się odwróciła. To właśnie ona zadecydowała o całym wyniku spotkania.

Podhale podjęło walkę od początku spotkania. Załapało też pierwszą kare w meczu , ale gracze Zagłębia nie zamienili jej na bramkę. Kolejno strzelali Neupauer, Jastrzębski , ale dopiero Sulka dobijając strzał Ziętary otwiera wynik na jeden do zera. Po tej bramce gra zaczyna się wyrównywać. Obie drużyny stwarzają sobie sytuacje , sypią się też kary zarówno po stronie gospodarzy jak i gości jednak nikt nie wykorzystuje swoich przewag. Szalę na swoją korzyść przechyla w końcu Zagłębie w 18 minucie spotkania. Mamy naprawdę ładny gol w wykonaniu naszych rywali. Urywa się Ślusarczyk, ofiarnie na lód rzuca się nasz obrońca jednak podanie dociera do Bacy , a ten pokonuje Rajskiego. Po wyrównanej pierwszej tercji mamy zasłużony remis, z lekkim wskazaniem na Podhale.

Piękne drugie tercje z ostatnich meczy dzisiaj stają się przekleństwem Szarotek. Zaczyna się dobrze, gdyż Zagłębie otrzymuje kare co daje Podhalu w hokejowej terminologii spodziewaną przewagę….z której nie wynika nic klarownego. Za to Dołęga sobie odpoczął przez dwie minuty, wrócił na lód i strzelił nam bramkę. Powodem błąd Szarotek – nadmierna ilość graczy na lodzie , a rywal wykorzystuje to bez skrupułów. Mamy deja-vu z wielu poprzednich spotkań. Potrzeba minuty by stracić kolejną bramkę. Zagłębie odskakuje już na dwa trafienia a nasze Szarotki znowu pokazują się od swojej najsłabszej strony. Są przestoje, dwie szybkie bramki w małym odstępie czasu , waleczność z brakiem skuteczności oraz cztery kary w ciągu dwudziestu minut. Jednak Górale nigdy nie spuszczają głowy, nawet z pozoru w beznadziejnych sytuacjach. Nasz trzeci atak zdobywa drugiego gola w tym spotkaniu , a Kostecki zarabia 10 minut za niesportowe zachowanie. Dogonił teraz naszego ‘’Jastrzębia’’ , który dwanaście minut wcześniej otrzymał dokładnie taki sam wymiar kary. Wynikiem cztery do dwóch kończy się kolejne dwadzieścia minut na Stadionie Zimowym w Sosnowcu.

Po przespanej i szarpanej drugiej tercji gra ponownie się wyrównuje. Zagłębie zdaje się kontrolować wydarzenia na lodzie , być może ze względu na wiele kar zdobywanych przez Górali. Krytyczna jest 50ta minuta , kiedy to Sosnowiec gra z przewagą aż dwóch zawodników , ale ta ‘’wizualna’’ przewaga nie ma pokrycia w rzeczywistości. Podhalanie wytrzymują oblężenie za co należą im się słowa pochwały. Wygląda na to że zaliczka z poprzednich czterdziestu minut to wszystko na co Zagłębie miało dzisiaj pomysł . Tym razem Arbiter rewanżuje się gościom posyłając graczy z Sosnowca dwukrotnie na ławkę kar w ciągu ostatnich pięciu minut spotkania. Otwiera się szansa przed Nowotarżanami. W samej końcówce meczu bramkę opuszcza Rajski . Nasz Kapitan zagrywa do Nuepauera , a ten lokuje krążek w siatce zmniejszając stratę bramkową o jedno oczko. Gospodarze jednak dowożą wypracowaną wcześniej przewagę i zatrzymują u siebie trzy punkty. Gdyby nie fatalna druga tercja wynik mógłby być zupełnie odwrotny.

Już we wtorek w Nowotarskiej hali ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego z Sanokiem , a potem – PLAY OUTY CZAS ZACZĄĆ.

Trener Jacek Szopiński po meczu powiedział :

Nie ma co ukrywać , wiemy o co gramy. Ten mecz był testem, chciałem popróbować inne ustawienia. Niestety nie wszystko zagrało tak jak planowaliśmy. Brakło skuteczności i w wielu momentach koncentracji. Po fatalnej drugiej tercji , trzecią zagraliśmy już lepiej ale nie na tyle by wyrównać. Wykończyły nas też liczne kary, wydaje się, że sędzia wobec nas był bardziej skrupulatny niż wobec przewinień przeciwnika. Brakło czasu by wyrównać. Przeanalizujemy błędy z tego meczu ale już jestem myślami przy następnych a zwłaszcza przy meczach Play Out.


Zagłebie Sosnowiec vs MMKS PODHALE 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)

gol czas strzelec asysta uwagi
1 : 0 08:23 Maciej Sulka
Piotr Ziętara - Jarosław Różański
5/4
1 : 1
18:16 Sebastian Baca Artur Ślusarczyk
2 : 1
23:32 Jarosław Dołęga Michał Działo - Jiří Zdeněk 5 / 4
3 : 1
24:37 Mateusz Białek Karel Horný - Martin Voznik
4 : 1
35:53 Kamil Duszak Robert Kostecki
4 : 2 37:37 Bartłomiej Bomba Mariusz Jastrzębski - Mateusz Michalski
4 : 3
58:37 Bartłomiej Neupauer Rafał Dutka 5/4