Sportowcy z Goszczyńskiego po raz trzeci najlepsi w Województwie | Sport | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Sportowcy z Goszczyńskiego po raz trzeci najlepsi w Województwie

14 listopada 2022
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W Kamienicy, w oddanej do użytku w ubiegłym roku sali sportowej, odbyło się podsumowanie „Małopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2021/2022”. W obecności przedstawicieli samorządów z terenu Małopolski oraz Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego wyróżniono po sześć szkół w trzech kategoriach wiekowych: igrzyska dzieci, igrzyska młodzieży i w licealiadzie.

W kategorii licealiady, po raz trzeci z rzędu wygrało I Liceum Ogólnokształcące im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu. Za udział w finałach wojewódzkich zdobyliśmy 79 pkt. Na sukces złożyły się osiągnięcia: chłopców startujących w drużynowych biegach przełajowych i sztafetowych biegach przełajowych, dziewcząt i chłopców w festiwalu sztafet (4x100 m), w szkolnej lidze lekkoatletycznej, w snowboardzie, narciarstwie alpejskim, pływaniu i szachach.

Statuetkę dla najlepszej szkoły w Małopolsce odbierali: Pani Barbara Wcisło oraz Inga Tworek i Karol Zahora – przedstawiciele lekkoatletów, dyscypliny sportu, która przysporzyła szkole najwięcej punktów. Współautorami sukcesu są nauczyciele: Ewa Kolasa, Joanna Jethon – Sułkowska, Barbara Wcisło, Szymon Pohrebny, Wojciech Tischner, Karol Majewski. W klasyfikacji licealiady uwzględniono 114 szkół.

Uczniowie Goszczyńskiego mieli znaczący wkład w zajęciu pierwszego miejsca przez powiat nowotarski w kategorii licealiady. Na 211 pkt zdobyli 79, czyli 37,4%.