Piątkowy mecz z Cracovią zagramy dla Roberta Bieli | Sport | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Piątkowy mecz z Cracovią zagramy dla Roberta Bieli

9 lutego 2012
Najbliższy mecz Podhala z Cracovią, na który zapraszamy w piątek 10 lutego o godz. 18:00 w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu będzie dedykowany Robertowi Bieli – utalentowanemu zawodnikowi Szarotek, którego karierę brutalnie przerwała choroba.

Stwardnienie rozsiane, które zdiagnozowano u Roberta wymaga stałego i kosztownego leczenia. W trakcie meczu będą zbierane datki oraz przeprowadzimy licytację oryginalnej koszulki meczowej Podhala z autografami zawodników. Licząc na hojność wszystkich obecnych na meczu wierzymy, że uzbierana kwota powoli skutecznie walczyć Robertowi z chorobą.

Dzięki uprzejmości Gabriela Samoleja, olimpijczyka, wielokrotnego reprezentanta kraju, zawodnika Szarotek a prywatnie przyjaciela Roberta Bieli udało się przeprowadzić krótki wywiad.

Sympatycy Szarotek pamiętają Cię jako walczaka , zdają sobie też sprawę, że los nie pozwolił na grę w pierwszej drużynie. W jakiej jesteś formie, jak się czujesz?
Robert Biela: Jestem w miarę dobrej formie, czyje się jakbym dalej uprawiał moja ukochaną dyscyplinę – hokej na lodzie. Staram się systematycznie ćwiczyć – jeżdżę na rowerze, ćwiczę mięśnie brzucha. Zawsze po treningu czuję się lepiej , mam więcej sił.

Śledzisz relacje i poczynania Szarotek? Twoje serce mocniej bije kiedy Podhale jest bliskie zwycięstwa ?

R.B.: W miarę możliwości śledzę poczynania Szarotek, czytając relacje w prasie, internecie czy oglądając mecze w telewizji. Oczywiście jako były zawodnik Podhala jestem z tym zespołem na dobre i na złe i bardzo się cieszę z każdego zwycięstwa mojego Podhala.

Myślisz, że nawet z tak trudnej sytuacji w jakiej jest teraz Podhale można spodziewać się czegoś dobrego?
R.B.: Będzie bardzo ciężko, ale każdy wie ile ambicji i góralskiego charakteru jest w naszych zawodnikach i wierzę, że utrzymamy się w ekstraklasie.


Życie jak gra uczy nas ze trzeba odnieść wiele porażek i klęsk by doczekać się sukcesu, każdy nowy dzień to nauka i nowa szansa stojąca przed tobą, mną i każdym z nas - ja uważam, że w końcu dostajemy to w co wierzymy i na co czekamy, a twoje największe marzenie, które w końcu się spełni to?

R.B.: Dzisiaj marzę o tym aby zacząć chodzić o własnych siłach.

Masz jakieś potrzeby , w których klub może zainterweniować o pomoc wśród kibiców, sympatyków Szarotek lub ludzi dobrej woli?

R.B.: Najważniejsze jest dla mnie to, że mój klub pamięta i myśli o mnie, czego dowodem są mecze rozgrywane dla mnie.

Następny mecz ( piątek 10 II ) będzie dedykowany Tobie – jest szansa, że zasiądziesz na trybunie honorowej jeżeli zdrowie pozwoli ?

R.B.: Niestety nie zasiądę na trybunie ale moje serce i myśli będą na lodowisku.

Niestety nie masz na to wpływu (śmiech) ale podczas meczu przeprowadzimy licytację koszulki z autografami zawodników oraz wystawimy puszki na datki – i cały dochód zostanie przeznaczony na ...... Twój powrót do zdrowia – a znając Ciebie na Twój powrót do hokeja!

R.B.: Dziękuję i obiecuję – jeżeli powrócę do zdrowia to założę sprzęt hokejowy. Marzy mi się taki mecz , w którym będę mógł zagrać jeszcze raz z kolegami, z którymi kiedyś tworzyłem drużynę.

oprac. Marcin Rakowski, MMKS

Foto arch. Roberta Bieli


Klub MMKS Podhale Nowy Targ przypomina, że każdy kibic na Miejskiej Hali Lodowej, jest zobowiązany do posiadania dowodu, bądź też innego tego typu dokumentu, potwierdzającego miejsce zamieszkania danego kibica!!! Regulamin Imprez MHL <link>

  1. Ceny Biletów- Runda Zasadnicza:

- bilet normalny 12,00 zł.

- bilet ulgowy 6,00 zł.- Bilet przeznaczony jest dla młodzieży uczęszczającej do gimnazjów, szkół średnich oraz studentów (zakup możliwy po okazaniu legitymacji) oraz osób powyżej 60-tego roku życia oraz wszystkich przedstawicielek płci żeńskiej.

- bilet dziecięcy 2,00zł.- Bilet przeznaczony dla dzieci do lat 12.