Najmłodsza Grupa Hokeistów Podhala | Sport | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Najmłodsza Grupa Hokeistów Podhala

13 czerwca 2012
Maluchy w MMKS Podhale Nowy Targ prowadzone są przez trenerów Bogdana Dziubińskiego i Rafała Srokę - wyśmienitych niegdyś hokeistów, którzy teraz postanowili podzielić się swoim doświadczeniem z najmłodszymi Szarotkami.

O informacje na temat Naboru, bo tak nazywa się najmłodsza grupa nowotarskich hokeistów poprosiliśmy trenera Bogdana Dziubińskiego:


Kto wchodzi w skład grupy?
Grupa obejmuje dzieci z rocznika 2003 oraz młodsze. Najmłodszym naszym uczestnikiem zajęć jest trzylatek.

Gdzie i kiedy odbywają się treningi?
Treningi odbywają się w poniedziałki o godzinie 16:00 oraz w piątki godzinie 17:00. Dodatkowym treningiem jest aerobik prowadzony przez panią instruktor, który odbywa się we czwartek o godzinie 17:00. Zajęcia odbywają się pod kątem ogólnorozwojowym, na których dzieci grają w unihokeja, piłkę nożną, mają ćwiczenia gimnastyczne i sprawnościowe, a wszystko z ukierunkowaniem na hokej na lodzie. W chwili obecnej treningi prowadzone są na sali gimnastycznej lub na boisku Miejskiej Hali Lodowej.

Czy będą treningi na lodzie?
Treningi na lodzie chcemy rozpocząć w sierpniu. Mamy specjalne kojce do nauki jazdy na łyżwach dla maluchów, które sami zrobiliśmy. Dzieci, które jeszcze nie potrafią jeździć na łyżwach korzystają z nich by mogły same rozpocząć naukę jazdy na łyżwach.

Jak klub może pomóc w rozpoczęciu przygody z hokejem?
Posiadamy kilka kompletów sprzętów tak zwanych startowych dla dzieci, które można od nas wypożyczyć i brać udział w naszych treningach. Wiemy, że zakup sprzętu to spory wydatek, a nikt nie ma pewności, że dzieciak będzie chciał grać w hokeja. Dlatego można przyjść wypożyczyć od nas sprzęt i sprawdzić czy pociecha pokocha lodowisko i hokej na lodzie, nie ponosząc kosztów.

Zapraszamy wszystkich rodziców ze swoimi dziećmi na nasze zajęcia.

Zwracamy się również z prośba do osób, które posiadają sprzęt do gry w hokeja na lodzie dla dzieci, a nie jest im już potrzebny, aby przekazały go klubowi MMKS Podhale.

Należy także dodać, że już w najmłodszej grupie Szarotek - hokej to nie tylko treningi i praca. Hokej to także zawody, turnieje i wyjazdy - także zagraniczne. Poniżej galeria zdjęć z ostatniego wyjazdu na turniej w Budapeszcie.

Najmłodsza grupa hokeistów Podhala