Halowe Mistrzostwa Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej | Sport | Wiadomości

Wyszukiwarka

Treść strony

Halowe Mistrzostwa Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej

15 lutego 2022

W dniu 12.02.2022 r. na hali sportowej przy Technikum Mechanicznym w Nowym Targu oraz Szkole Podstawowej na Niwie  odbył się finał  Halowego turnieju Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Targu pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Nowy Targ Pana Grzegorza Watychy w kategoriach: Orlik, Młodzik, Trampkarz, Junior Młodszy. Współorganizatorem turnieju jest Starostwo Powiatowe w Nowym Targu.

Młodzik (2009 i młodsi)
W tej kategorii zespoły z Podhala okazały się „gościnne” i tytuł mistrzowski pojechał do Żywca. Zespół Tiki Taka na 5 spotkań wygrał 4, a 1 zremisował. Na drugim stopnia podium uplasowała się drużyna Jordana Jordanów, a na trzecie miejsce przypadło w udziale Szkółce Piłkarskiej Didi Gol.

Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy zawodnik: Alan Ziółkowski – KS Zakopane
Najlepszy bramkarz : Kacper Kowalski – Tiki Taka
Król strzelców: Oliwer Działowy – Jordan Jordanów

Orlik (2011 i młodsi)
Tutaj również turniej finałowy upłynął pod znakiem dominacji piłkarzy z Żywca, którzy na 15 punktów do zdobycia, wywalczyli 12. Bez porażki, ale z dwoma remisami turniej zakończyła drużyna Masters Kids Skawa, która zajęła miejsce drugie. Na trzeciej pozycji zmagania zakończyli gracze Orawy Jabłonka.

Wyróżnienia indywidualne
Najlepszy zawodnik: Łukasz Jaromin – Master Kids
Najlepszy bramkarz: Krystian Kucza – Orawa
Król strzelców: Antoni Tomaszek – Tiki Taka

Trampkarz (2007 i młodsi)
Po tytuł najlepszej drużyny w tej kategorii sięgnęli piłkarze Zakopanego z bilansem gier: 4 wygrane 1 porażka. Wicemistrzem została ekipa Didi Gol Rabka Zdrój, a miejsce na podium uzupełniła ekipa Podhala Nowy Targ.
Najlepszy zawodnik: Jakub Kluś – Zakopane
Najlepszy bramkarz: Kacper Madeja – Didi Golkiper
Król strzelców: Oskar Topór – NKP Podhale

Junior młodszy (2005 i młodsi)
Losy tego komu przypadnie tytuł mistrzowski ważyły się do samego końca. Ostatecznie trafił on do piłkarzy Wiatr Ludźmierz, który o 1 punkt wyprzedzili Orawę Jabłonka. Na trzecim miejsce uplasował się zespół z Zawoi.

Najlepszy zawodnik: Anton Molnar – SMS Zawoja
Najlepszy bramkarz: Michał Kot – Orawa
Król strzelców: Mateusz Bryniarski

Poziom sportowy zaprezentowany przez wszystkich uczestników gry w piłkę nożną był bardzo wysoki, co świadczy o dobrej pracy wykonywanej na co dzień przez ich trenerów i opiekunów. Turniej przebiegał w spokojnej i miłej atmosferze za co odpowiedzialni byli sędziowie Kolegium Sędziów Nowy Targ w osobach Łukasza Królczyka, Marcina Tesarskiego, Jana Buczka, Mateusza Firka, Kamila Arendarczyka, Rudolfa Guzika i Valentina Raksę

Puchary i wyróżnienia indywidualne wręczył V-ce Prezesi Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Targu Gabriel Szumal i Bogusław Górnik w towarzystwie przedstawicieli Burmistrza Miasta Nowy Targ Pana Andrzeja Swałtka – V-ce przewodniczącego komisji sportu i turystyki oraz Pana Arkadiusza Szymczyka Kierownika Referatu ds. Sportu i turystyki Miasta Nowy Targ

Organizatorzy turnieju pragną serdecznie podziękować Burmistrzowi Miasta Nowy Targ za objęcie turnieju honorowym patronatem oraz pomoc w jego organizacji. Podziękowania kierujemy również na ręce Pana Andrzeja Swałtka oraz Arkadiusza Szymczyka za swoją obecność podczas turnieju oraz  za wręczenie nagród, pucharów i medali uczestnikom turnieju.
Podziękowania kierujemy również przedstawicielom Starostwa Powiatowego w Nowym Targu za pomoc w organizacji Halowych Mistrzostw Podhala.