Spektakl ZSTiP w ramach projektu „Razem Bezpieczniej w szkołach Powiatu Nowotarskiego” | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Spektakl ZSTiP w ramach projektu „Razem Bezpieczniej w szkołach Powiatu Nowotarskiego”

3 czerwca 2015
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniu 29 maja br. uczniowie z klas 1 BTB, 2 ATB oraz 3 TE Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu zaprezentowali spektakl profilaktyczny pt. ,,Wolni-zniewoleni”, który powstał w związku z realizacją projektu ,,Razem Bezpieczniej w Szkołach Powiatu Nowotarskiego”.

Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi uczniów klas pierwszych na problemy związane z kształtowaniem właściwych postaw wobec używek - alkoholu, papierosów i środków psychoaktywnych. Poprzez sztukę młodzież miała możliwość wypowiedzenia się na temat uzależnień i ich konsekwencji, a sam udział pozwolił im na budowanie własnej wartości, rozwijanie zainteresowań oraz zintegrowanie wykonawców i uczniów ze szkołą.

Rozstrzygnięty również został konkurs plastyczny na plakat o tematyce antytytoniowej przeprowadzony pod hasłem „Nielegalne wyroby tytoniowe też nie są dla nas zachętą do ich

używania- Dziękuję, nie palę”. Odbyła się także kontrola zawartości CO w wydychanym powietrzu przeprowadzona przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym. Wyniki uświadomiły nam, jaki wpływ na organizm ma nikotyna. Mamy nadzieję, że niejednemu pomogły podjąć decyzję o rzuceniu palenia.

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica w Nowym Targu.