Rozbudowa drogi powiatowej Szaflary-Ząb w miejscowości Bańska Niżna | Wiadomości

Strona główna

Rozbudowa drogi powiatowej Szaflary-Ząb w miejscowości Bańska Niżna

18 maja 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Przy drodze powiatowej nr 1653K Szaflary-Ząb, łączącej powiat nowotarski i tatrzański w miejscowości Bańska Niżna rozpocznie się w miesiącu czerwcu br. budowa ważnego chodnika dla pieszych.

W dniu 17 maja br. w starostwie powiatowym została podpisana umowa z wykonawcą Czorsztyn-Ski i Powiatowym Zarządem Dróg w Nowym Targu reprezentowanym przez Dyrektora Roberta Waniczek. W podpisaniu umowy uczestniczyli Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego Władysław Tylka i Wójt Gminy Szaflary Rafał Szkaradziński.

- Inwestycja w Bańskiej Niżnej wzbogaci front robót, które prowadzimy aktualnie w gminie Szaflary i które to roboty realizujemy w tej gminie od 2010 roku - podkreślił wicestarosta Władysław Tylka, przypominając, że aktualnie w gminie Szaflary trwają roboty na drogach powiatowych w Zaskalu, Skrzypnem i Bańskiej Wyżnej.

- Mamy w tym roku bardzo dużo wspólnych inwestycji z powiatem, a mamy jeszcze złożone wnioski o dofinansowanie, więc myślę, że to nie koniec robót - dodał wójt Rafał Szkaradziński. - Zawsze, jak i w tym przypadku, staramy się angażować finansowo w inwestycje realizowane przez powiat, bo wiemy jak trudno samemu wszystko sfinansować. Rozumiemy to i jesteśmy otwarci na współpracę w tym zakresie – podkreślił wójt.

- To kolejna inwestycja w gminie Szaflary, a w perspektywie mamy kilka kolejnych - powiedział dyrektor PZD Robert Waniczek. - Przygotowanie inwestycji na drogach powiatowych wymaga dużo zaangażowania i pracy, ale są efekty i sukcesy w realizacji.

Odnosząc się do inwestycji w Bańskiej Niżnej dodał: - To nie będzie tylko budowa chodnika, bo zakres robót jest o wiele szerszy - to poszerzenie jezdni i rozbudowa drogi o różne elementy, jak chociażby kanalizacja deszczowa i nowe odwodnienie. Dodatkowo na całej długości przebudowywanego odcinka zostanie położona nowa warstwa ścieralna. To także przebudowa skrzyżowania Drogi Papieskiej i ul. Topory.

Koszt przebudowy wyniesie ok. 1,6 mln zł. 970 tys. zł to środki Powiatu Nowotarskiego, a 650 tys. zł pochodzi z budżetu gminy Szaflary. Termin realizacji inwestycji to 31 października 2017 r.

Podsumowując podpisanie umowy wicestarosta Władysław Tylka stwierdził, że budowa chodnika w Bańskiej Niżnej to kolejny sukces Powiatowego Zarządu Dróg reprezentowanego przez dyrektora Roberta Waniczek przy wsparciu Zarządu Powiatu Nowotarskiego i wójta Szaflar Rafała Szkaradzińskiego.


Źródło: Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu.