WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY „Przyjrzyjcie się Panience Ludźmierskiej – zobaczcie, jak niesie Człowieka” 60 – lat Koronacji Łaskami słynącej Figury Matki Bożej Ludźmierskiej | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY „Przyjrzyjcie się Panience Ludźmierskiej – zobaczcie, jak niesie Człowieka” 60 – lat Koronacji Łaskami słynącej Figury Matki Bożej Ludźmierskiej

17 maja 2023
Zdjęcie 1

PROTOKÓŁ z posiedzenia JURY KONKURSU PLASTYCZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY

„Przyjrzyjcie się Panience Ludźmierskiej – zobaczcie, jak niesie Człowieka”

60 – lat Koronacji Łaskami słynącej Figury Matki Bożej Ludźmierskiej

 

Pod Patronatem Starosty Nowotarskiego Krzysztofa Fabera

oraz Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala Ks. kan. Jerzego Filka

 

ORGANIZATORZY:

Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej

oraz  Powiatowe Centrum  Kultury w Nowym Targu

 

Na konkurs wpłynęło 220 pięknych i niepowtarzalnych prac. Przewodnicząca jury mgr sztuki – Anna Ozorowska, członkowie jury: mgr artysta plastyk nauczyciel - Maria Mrożek, mgr artysta plastyk nauczyciel – Joanna Borowicz, instruktor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu – Marcin Kudasik, sekretarz - Katarzyna Piątek przyznało:

13 nagród specjalnych, 29 nagród oraz 50 wyróżnień.  

Nagrody specjalne ufundowali: Ks. Kanonik Jerzy Filek Kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej i Proboszcz Parafii, Tadeusz Watycha Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, Powiatowe Centrum Kultury  w Nowym Targu, Starostwo Powiatu Nowotarskiego oraz członkowie jury.

 

Jury konkursu podkreśla, że prace, które wpłynęły na konkurs prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, oraz różnorodność zastosowanych technik: grafika, rysunek, malarstwo na szkle oraz ceramika.

Gratulujemy laureatom, jak i wszystkim uczestnikom konkursu. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom za opiekę artystyczną, oraz za przygotowanie laureatów do konkursu.

                           Wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy nagrodzonych, wyróżnionych i zakwalifikowanych do wystawy prac, odbędzie się w Ogrodach Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej w dniu 30 maja 2023r. o godzinie 10.00 (Ołtarz Polowy).

UPRZEJMIE PROSIMY O POTWIERDZENIE OBECNOŚCI DO DNIA 24 MAJA 2023r

Tel: 18 2662785 w godzinach 8-15

Nieodebrane w tym dniu nagrody będą do odebrania w Powiatowym Centrum Kultury  w Nowym Targu ul. Jana Kazimierza 20.

Wyniki konkursu do pobrania na stronie Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu

www.pck.nowotarski.org.pl

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników Konkursu do Ludźmierza na DZIEŃ DZIECKA w dniu 30 maja na godzinę 9.00.  Jedną  z atrakcji przygotowanych przez Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala, podczas obchodów Dnia Dziecka będzie mobilna gra terenowa „Tajemnica korali”  na telefony dla dzieci w wieku szkolnym. Miejscem rozgrywki będzie Maryjny Ogród Różańcowy na terenie Ludźmierskiego Sanktuarium. Gra została przygotowana na telefony komórkowe z wykorzystaniem aplikacji ActionTrack (iOS i Android) oraz mechanizmu znanego z popularnej zabawy Pokemon Go. Gracze grają samodzielnie lub w zespołach (za zgodą rodziców lub opiekunów).

START GRY odbędzie się 30 maja 2023 o godzinie 9:15 przy ołtarzu polowym za Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala. Obsługa stanowiska startowego zapozna uczestników z zasadami dotyczącymi poruszania się w grze w tym z techniczną obsługą aplikacji.

KONIEC GRY nastąpi o godzinie 11:00. Po zakończeniu rozgrywki zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody.

● potrzebny jest telefon z dostępem do Internetu i włączoną lokalizacją

● aby zagrać, należy pobrać bezpłatną aplikację ActionTrack dostępną w sklepie Play lub AppStore, następnie w dniu premiery przy stanowisku obsługi, w miejscu startu zeskanować kod QR dołączenia do gry.