Wiktoria Spyrka laureatką XIV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Wiktoria Spyrka laureatką XIV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

21 kwietnia 2023
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3

W dniach od 11 do 14 kwietnia uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, Wiktoria Spyrka z klasy IV technikum hotelarskiego uczestniczyła w finałowym etapie Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.  Etap ten został zorganizowany w Bydgoszczy. Ogromna wiedza i trud uczennicy włożony w przygotowanie do konkursu, nie poszedł na marne.
Wiktoria zdobyła tytuł LAUREATA olimpiady,  zajmując  6 miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej.

Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej organizowana była  przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy już po raz czternasty.
Etap finałowy składał się z części pisemnej i części praktycznej. Część pisemna obejmowała 60 zadań testowych jednokrotnego i wielokrotnego wyboru, sprawdzających wiedzę z zakresu hotelarstwa
i gastronomii. Część praktyczna polegała na wykonaniu zadania związanego z obsługą gościa w recepcji w języku angielskim. Dodatkowo w części praktycznej uczestnicy musieli się wykazać umiejętnością obsługi gościa w restauracji hotelowej.

Tegoroczny temat przewodni obejmował szerokie spektrum wiedzy, dotyczył rozwoju zrównoważonego w hotelarstwie.

Dodatkowo dla uczestników olimpiady organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in.: prelekcje, wycieczkę śladami hoteli w Bydgoszczy, warsztaty mydlane w Muzeum Mydła i Historii Brudu, zwiedzanie Bydgoszczy z przewodnikiem z Bydgoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. W programie zapewniono również uczestnikom udział w I Międzynarodowej Konferencji Naukowej “Turystyka Odpowiedzialna”.

Wszyscy laureaci i finaliści olimpiady na podstawie zaświadczenia są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik hotelarstwa.

Bardzo serdecznie gratulujemy Wiktorii i życzymy kolejnych sukcesów.