V Międzyszkolny Konkurs Nakrywania Stołów Okolicznościowych | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

V Międzyszkolny Konkurs Nakrywania Stołów Okolicznościowych

24 marca 2014
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Dnia 21 marca 2014 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem został zorganizowany V Międzyszkolny Konkurs Nakrywania Stołów Okolicznościowych. Tegoroczną tematyką konkursu były „Sekrety kuchni Watykanu”.
Wśród uczestników znaleźli się reprezentanci następujących szkół: Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Suskiego w Nowym Targu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Św. Kingi w Łącku, Zespołu Placówek Oświatowych w Niedzicy, Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego
w Ciężkowicach, Prywatnej Szkoły Zawodowej w Szczawnicy oraz ZSZiP w Krościenku. Oceny zmagań konkursowych dokonywało jury w składzie: dyrektor ZSZiP w Krościenku Pani Elżbieta Trojnarska, Krzysztof Domarecki manager gastronomii Spółki Thermaleo”
w Szczawnicy oraz jeden z opiekunów uczestników wybrany w drodze losowania - pani Barbara Prońska.
Podczas eliminacji konkursowych uczestnicy oceniani byli za: organizację pracy podczas nakrywania stołu okolicznościowego, dobór potraw oraz opracowanie karty menu, poprawność nakrycia zgodną z zasadami obsługi konsumenta oraz nowatorstwo i pomysłowość przedstawienia tematu. W konkursie jeden zawodnik nakrywał jeden stół okolicznościowy i dokonywał jego prezentacji w stroju kelnerskim.
Wszystkie nakrycia stołów prezentowały się efektownie. Widać było dopracowanie szczegółów nakrycia, związanych bezpośrednio z tematem konkursu ale spójnych z zasadami obsługi konsumenta. Wystawę prac konkursowych oraz moment ogłoszenia wyników konkursu, uświetnili swoją obecnością przedstawiciele: Starostwa Powiatowego w Nowym Targu Pan Bogusław Waksmundzki, Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu Pani Maria Głuszak oraz dyrektorzy Pienińskiej Szkoły Zawodowej w Szczawnicy Pani Renata Kubik oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Niedzicy Pan Piotr Górecki.

Wyniki konkursu:
I miejsce – Karolina Nowobilska z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Suskiego w Nowym Targu za stół „Szynka parmeńska, sernik cytrynowy i inne pyszności dla watykańskich gości”
przyznano trzy II miejsca - dla : Klaudii Wąchały z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Św. Kingi w Łącku: za nakrycie stołu pt. „Żyj z wiarą i prostotą”, Kingi Jamy za nakrycie stołu „Żeby poznać kulturę danego kraju, trzeba również jeść to, co ten naród je” wg sentencji Jana Pawła II oraz Karoliny Marek za nakrycie pt.„Z wizytą u Jana Pawła II” obydwu z ZSZiP w Krościenku.
Jury przyznało również wyróżnienie dla Eweliny Zubek z Prywatnej Szkoły Zawodowej w Szczawnicy za „ Stół pielgrzyma”.
Ponadto podczas konkursu zaprezentowano stoły: Marta Stanuch z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach : „Wielkanoc w Wiecznym Mieście na stole Jana Pawła II”, Agnieszka Majchrzak z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu: „Fasolowo – pomidorowe przysmaki na watykańskie smaki”, Krzysztof Dziuban z Zespołu Placówek Oświatowych w Niedzicy „ Spotkanie u Ojca Świętego”, Joniak Anna „Zakątek papieski”, Kobroń Agata „Kolacja w Watykanie” uczennice z Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce,
oraz Sara Ondycz „Stół kardynalski” z Prywatnej Szkoły Zawodowej w Szczawnicy.

Tekst i zdjęcia otrzymane od Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem.