Uroczyste otwarcie połączenia drogowego Ludźmierz - Klikuszowa | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Uroczyste otwarcie połączenia drogowego Ludźmierz - Klikuszowa

23 listopada 2011

W dniu 22 listopada uroczyście otwarto i poświęcono zmodernizowaną drogę powiatową z Ludźmierza do Piekielnika. Koszt całkowity inwestycji wyniósł prawie 6 mln złotych, z czego 3 mln złotych to dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2007-2013, a pozostała kwota to równy wkład (po 1,5 mln zł) Powiatu Nowotarskiego i Gminy Nowy Targ.

W ramach prac wykonano: nowy asfalt, zatoczki dla autobusów i chodniki. Odbudowano most na potoku Lepetnica w Ludźmierzu.

W uroczystościach wzięli udział Starosta Nowotarski Krzysztof Faber, Wicestarosta Nowotarski Maciej Jachymiak, wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch, zastępca wójta Stanisław Szeliga, dyrektor PZD Robert Waniczek, wicedyrektor PZD Krzysztof Szlaga, Urzędujący Członek Zarządu Powiatu i przewodniczący Euroregionu „Tatry” Bogusław Waksmundzki, zastępca komendanta policji Kazimierz Kania, naczelnik wydziału ruchu drogowego Dariusz Bańka, dyrektor gimnazjum Maria Ulman, Prezes Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego Władysław Głód, kierownicy budowy Mariusz Dendys i Michał Truty, sołtys Ludźmierza Władysław Łapczyński, członkowie zarządu Powiatu, radni gminni i powiatowi oraz mieszkańcy Ludźmierza, Krauszowa i Długopola. Uroczyście otwartą drogę poświecił i pobłogosławił ks. Bronisław Walczak.

- Nowe odcinki dróg, na których znacząco poprawiło się bezpieczeństwo. Wykonano chodniki, oświetlenie, zatoczki autobusowe. - Mam nadzieję, że ta wykonana inwestycja, będzie służyła przede wszystkim mieszkańcom. Możemy bowiem zaobserwować, że dziś ten ruch samochodowy jest bardzo duży nie tylko na drogach krajowych, wojewódzkich, ale także powiatowych, dlatego bezpieczeństwo jest tak ważne - dodał.

- Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia, przede wszystkim wójtowi Janowi Smarduchowi, gminie Nowy Targ, że nigdy nie odwraca się od nas, jeśli chodzi o współfinansowanie inwestycji. Wspólnie jesteśmy wstanie więcej zrobić. Dziękuję Powiatowemu Zarządowi Dróg, panu dyrektorowi Waniczkowi z całym swoim zastępem, radnym powiatowym, że dostrzegają te potrzeby na drogach i dziękuję też mieszkańcom za cierpliwość podczas modernizacji drogi - powiedział Krzysztof Faber.

Uroczystość zakończyło wspólne przecięcie wstęgi.