Szkolenia strzeleckie dla uczniów szkół ponadpodstawowych | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Szkolenia strzeleckie dla uczniów szkół ponadpodstawowych

18 lipca 2023
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

W roku szkolnym 2022/2023 została zmieniona podstawa programowa dla przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa. Uczniowie klas I szkół ponadpodstawowych w ramach przygotowania do szkolenia strzeleckiego  powinni posiadać wiedzę i kompetencje z zakresu zasad bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią strzelecką. Aby zrealizować powyższe zadanie szkoły, których organem prowadzącym jest powiat nowotarski nawiązały współpracę ze strzelnicą Ligi Obrony Kraju w Nowym Targu.

Zajęcia na nowotarskiej strzelnicy w roku szkolnym 2022/2023 odbyli uczniowie 74 oddziałów z 11 szkół z terenu całego powiatu - Nowego Targu, Krościenka, Rabki- Zdrój i Jabłonki. Pod okiem instruktorów z Ligii Obrony Kraju przeszkolono blisko 2100 uczniów i zużyto ponad 21 tyś  naboi.

Ponadto, aby zapewnić bezpieczeństwo dla uczniów podczas zajęć oraz doskonalić kompetencje kadry, we współpracy z Ligą Obrony Kraju przeszkolono 21 nauczycieli szkół uczących przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa. Nauczyciele po zaliczeniu zajęć teoretycznych i praktycznych uzyskali uprawnienia Prowadzącego strzelanie. 

Foto: Nowotarska strzelnica

Na realizację zajęć oraz koszty dowozu młodzieży spoza Nowego Targu na strzelnicę  z budżetu powiatu nowotarskiego wydatkowano ponad 80 tyś. zł.

W następnych latach będą odbywały się szkolenia strzeleckie dla kolejnych roczników uczniów szkół ponadpodstawowych.