Robot Lego w bibliotece | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Robot Lego w bibliotece

24 lutego 2022

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu zakończyła realizację szkoleń kompetencji cyfrowych dla dzieci i młodzieży w ramach projektu BIT- Bony na Innowacje Technologiczne.

Celem projektu było wzmocnienie i podniesienie poziomu kompetencji cyfrowych oraz pobudzenie kreatywności dzieci i młodzieży z powiatu nowotarskiego.

Praktyczne poznanie nowoczesnych technologii odbywało się podczas  warsztatów w grudniu 2021r. i styczniu 2022 r.,  z wykorzystaniem drukarki 3D oraz zestawów do programowania i robotyki tj. klocków i aplikacji  LEGO® Education SPIKE™ Prime. W trakcie zajęć  uczestnicy projektu budowali modele robotów, poznając jednocześnie zasady fizyki i matematyki, a także rozwijali swoje umiejętności z zakresu programowania.

Przy tworzeniu  modeli robotów została wykorzystana  metoda "przeciągnij i upuść" – podobnie jak w języku programowania  Scratch. Następnie,  zaprojektowane i wykonane  przez młodych twórców modele robotów pracowały, brały udział w wyścigu, a nawet tańczyły!

Rezultatem przeprowadzonych działań edukacyjnych było ukazanie biblioteki jako miejsca pozyskiwania wiedzy oraz rozwijania swoich zdolności i umiejętności.

Efekty pracy naszych młodych konstruktorów można zobaczyć na krótkich filmikach:

https://www.youtube.com/shorts/3dPt9lpHwlg

https://www.youtube.com/shorts/ewZTdNigMK4

https://www.youtube.com/shorts/hHTXUwN4puw

 

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu