Pracowity czerwiec „Lalkarzy” | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Pracowity czerwiec „Lalkarzy”

1 lipca 2022

Po sukcesie w Żabnie „Lalkarze” otrzymali mnóstwo zaproszeń. Zespół postanowił zaprezentować nagrodzony spektakl jak najszerszej widowni.

I tak już 1 czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, na zaproszenie Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 w Spytkowicach, „Kapryśną królewnę” obejrzeli uczniowie oraz grono pedagogiczne tejże szkoły.

Kolejne przedstawienia, a było ich jeszcze pięć, dzięki gościnności Gminnemu Centrum Kultury w Spytkowicach, „Lalkarze” zagrali dla: seniorów ze Spytkowic, uczniów szkół podstawowych nr 1 i nr 3 w Spytkowicach, dla przedszkolaków z Gminnego Przedszkola „Stokrotka” w Spytkowicach oraz otwarty spektakl dla mieszkańców Spytkowic i okolicznych miejscowości. Na każdym z nich owacjom nie było końca, a niejednokrotnie zespół był nagradzany brawami na stojąco.

W sobotę 25 czerwca „Lalkarze” zakończyli sezon teatralny 2021/2022. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki ufundowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu oraz Grupę Teatralną Lalkarze.

Instytucją patronującą zespołowi jest Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

 

Przypomnijmy:

w spektaklu „Kapryśna królewna” w reżyserii, scenografii Anny i Jacka Krakowiaków z muzyką Bogdana Szczepańskiego grają: Anna Kracik, Ewa Kracik, Julia Król, Kamil Król, Pola Krupa, Kinga Sikora, Krzysztof Stachowicz, Amelia Żądło.