Obchody 60-lecia nadania praw miejskich Szczawnicy | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Obchody 60-lecia nadania praw miejskich Szczawnicy

27 lipca 2022

W dniu 18 lipca 1962 roku zostały nadane prawa miejskie Szczawnicy. Z tej okazji władze miasta zaprosiły mieszkańców, turystów i przyjaciół pienińskiego uzdrowiska na dwudniowy festyn połączony z uroczystymi obchodami 60. rocznicy tego wydarzenia.

W sobotę, pierwszy dzień obchodów na scenie wystąpiły zespoły regionalne: Wyhajtani oraz Tryptyk. Gwiazdą wieczoru była kapela góralska z Raby Wyżnej - Mała Armia Janosika. W trakcie koncertu młodzi artyści przedstawili repertuar składający się z utworów ludowych, religijnych, patriotycznych. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, publiczność dopisała. Młodzi muzycy swoją energią rozgrzali szczawnicką scenę do czerwoności.

W niedzielę organizatorzy zaprosili na drugą część obchodów. Na scenie zaprezentowali się artyści: Magda Femme i Kordian. Nie zabrakło również loterii fantowej oraz konkursów z nagrodami. Na zakończenie zgromadzeni mogli obejrzeć pokaz pirotechniczny.

Podczas uroczystości gratulacje oraz najlepsze życzenia Burmistrzowi Miasta i Gminy Szczawnica wręczyli: Senator RP - Jan Hamerski, Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego - Bogusław Waksmundzki oraz Wójt Gminy Krościenko n.D. - Jan Dyda.

Źródło: podhale24.pl