Nie jesteś drugi. Jesteś wielki – wspomnienie o Jerzym Kukuczce | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Nie jesteś drugi. Jesteś wielki – wspomnienie o Jerzym Kukuczce

21 lipca 2022

Te słowa Reinholda Messnera o Jerzym Kukuczce to w zasadzie niewiele i zarazem tak wiele powiedziane o słynnym himalaiście, drugim człowieku na świecie, który zdobył Koronę Himalajów.

W dniu 14 lipca br. Miejska  Biblioteka Publiczna  w Nowym Targu zorganizowała spotkanie z Cecylią Kukuczką - żoną naszego wybitnego wspinacza, człowieka wielkiego formatu.

W trakcie prelekcji multimedialnej uczestnicy wydarzenia odbyli swoistą „wędrówkę” w czasie i przestrzeni, przenosząc się w odległe góry i oglądając ponadludzkie zmagania Jerzego Kukuczki z naturą oraz swoimi słabościami w drodze na najwyższe szczyty Ziemi. Poznali również jego życie rodzinne i towarzyskie, wzruszająco przedstawione przez żonę, która zawsze go wspierała w jego bardzo ambitnych i trudnych zamierzeniach. Pani Cecylia w swojej opowieści nakreśliła bardzo osobisty i pełen wspomnień portret naszego wyjątkowego himalaisty.

Spotkanie zostało zorganizowane w gościnnych progach Galerii BWA „Jatki”  w scenerii wystawy  prac fotograficznych laureatów  41. edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego im. Jana Sunderlanda Krajobraz Górski 2021.

Podczas wydarzenia była mała niespodzianka, również w górskim klimacie.

https://www.youtube.com/watch?v=Z7-WUWVhDRM

Wydarzenie zostało realizowane w partnerstwie z Galerią Sztuki  BWA „Jatki” oraz Miejskim Centrum Kultury  w Nowym Targu w ramach programu „Edukacja kulturalna 2022” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu