Nadgraniczna strefa mody Zespołu Szkół nr 1 | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Nadgraniczna strefa mody Zespołu Szkół nr 1

28 marca 2014
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
W dniach 25 i 26 marca w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się pokaz mody pod hasłem "Nadgraniczna strefa mody" przygotowany przez Zespół Szkół nr 1 im. W. Orkana w Nowym Targu. W kilku częściach pokazu zaprezentowano odzież stylizowaną na tradycyjne stroje regionów Podhala, Spisza, Orawy, Pienin oraz Słowacji. Ci, którzy spodziewali się kwiecistych spódnic, haftowanych koszul czy gorsetów mogą mówić o dużym zaskoczeniu. Były słowackie plisy, spiskie kokardki, orawskie parzenice, pienińskie portki oraz pomysłowe sznurowania.
Moda wzorowana na ubiorach ludowych okazała się kolorowa, odkrywcza i bardzo nieoczywista. Pokaz otworzył występ w kreacjach inspirowanych symbolami górskich regionów, m.in. watrą, gęślami, wiatrem halnym ozdobiony muzyką Karola Szymanowskiego. Widzowie zobaczyli także najważniejsze wydarzenia z życia szkoły w filmowej Sokołowej Kronice, a dopełnieniem pokazu była niezbyt poważna historia Janosika.
Uczniowie Sokoła prezentowali swoje modowe propozycje już po raz 20-ty. Reakcje publiczności świadczyły o żywym zainteresowaniu. Z uwagą obejrzano zarówno występy modelek jak i grających na żywo instrumentalistów. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z wydarzenia.

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół nr 1 im. W. Orkana w Nowym Targu.