Jubileuszowe X Święto Bobu w Skawie | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Jubileuszowe X Święto Bobu w Skawie

8 sierpnia 2022

X Święto Bobu w Skawie odbyło się przy akompaniamencie letniego deszczu, który niestety towarzyszył imprezie tylko z krótkimi przerwami. Nie przeszkadzało to uczestnikom bawić się w szampańskich nastrojach. A działo się wiele. Na początku degustacja pysznych dań i przekąsek z bobem w roli głównej. O podniebienia gości zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Skawie.

Nie obyło się bez licznych konkursów i atrakcji dla młodszych i starszych. Zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP ze Skawy, wystąpiły Podhalańskie Mażoretki  oraz Studio Piosenki YOUNG STARS. Wyjątkowy pokaz mody zaprezentowała pracownia "Szpileczka". Nie mniej interesujący show zapewnił Saunamistrz. Wybrano tradycyjnie Królową i Króla Bobu 2022, którzy otrzymali atrakcyjne nagrody. 

Każdego roku Święto Bobu ma nieco inny charakter. Było już na sportowo, ekologicznie, kabaretowo, a w tym roku organizatorzy urządzili "Święto Bobu na styku kultur", aby przypomnieć jak w naszym regionie przenikały się kultury góralska i romska. Stąd tematycznie zaproszone zostały zespoły: „Cygańskie Czary” i Future Folk, które dały wielki pokaz swoich możliwości wciągając do zabawy publiczność.

Wydarzenie uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz lokalnych i regionalnych: Radny Województwa Małopolskiego Marek Wierzba, Starosta Nowotarski Krzysztof Faber, Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Tomasz Rajca, Radny Powiatu Nowotarskiego Adam Gracz i Przewodniczący Rady Gminy Raba Wyżna Robert Wodziak oraz wielu innych znakomitych gości.

Wydarzenie zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Powiatu Nowotarskiego oraz wielu lokalnych sponsorów.