I miejsce Venuleta w Konkursie Piosenki Patriotycznej | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

I miejsce Venuleta w Konkursie Piosenki Patriotycznej

14 kwietnia 2014
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3

Prywatne Szkoły Średnie im. prof. Jana Venuleta, a dokładnie 3 uczennice z klas o profilu wojskowo-pożarniczym wywalczyły I miejsce w Konkursie Piosenki Patriotycznej, który odbył się w Trzebini (kategoria zespół). Konkurs był kolejnym etapem Współzawodnictwa o Puchar Dowódcy 5 batalionu dowodzenia im. gen. broni Stanisława Hallera.

„Venuleta” reprezentowały Marcelina Wnęk z II klasy o profilu wojskowo-pożarniczym, Karolina Stopka i Karolina Jachymiak z I klasy o profilu wojskowo-pożarniczym. Dziewczęta zaprezentowały utwór „Śpiewka 1920”, pochodzący z filmu Jerzego Hoffmana „Bitwa Warszawska 1920”. Autorami melodii i tekstu są Krzesimir Dębski i Jacek Cygan. Uczennicom nie przeszkodziło nawet, że – jak okazało się na miejscu tuż przed występem – mają zaśpiewać a capella (nie zaś z akompaniamentem gitary w wykonaniu profesora Jakuba Mrugały. Jury, w skład którego wchodził m.in. ppłk Zbigniew Ryś – dowódca jednostki Wojskowej w Krakowie - Rząsce, najwyżej ocenił zespół z nowotarskiej szkoły kadetów. Na zakończenie, już poza konkursem, dziewczęta zaśpiewały jeszcze góralską piosenkę z żołnierskim akcentem, czym podbiły do reszty publiczność.

Konkurs Piosenki Patriotycznej stanowił przedostatni etap Współzawodnictwa o Puchar Dowódcy 5 batalionu dowodzenia im. gen. broni Stanisława Hallera, w którym biorą udział szkoły o profilu wojskowym z całej Małopolski.


Tekst i zdjęcia otrzymane od Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Jana Venuleta.