Biologiczny sukces uczniów Goszczyńskiego! | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Biologiczny sukces uczniów Goszczyńskiego!

8 maja 2023
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3

Znakomity sukces na 52. Olimpiadzie Biologicznej odniósł uczeń naszego liceum Michał Kuźmiński z klasy 2e o profilu biologiczno-chemiczno-matematycznym.

Podczas zawód centralnych, które odbyły się w siedzibie Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 21- 24 kwietnia dwoje uczniów Michał Kuźmiński i Ewelina Spytkowska, w gronie 86 uczestników z całej Polski zmagało się z zadaniami z zakresu biologii.

W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali zadania praktyczne w pracowniach botanicznej, zoologicznej, biochemicznej i statystycznej. W kolejnym dniu zawodów uczniowie pisali egzamin teoretyczny z zakresu biologii, a także brali udział w obronach swoich prac badawczych (przygotowanych na wcześniejszym etapie konkursu).

Po zliczeniu ocen z wszystkich części ogłoszono wyniki w tym znakomity sukces naszego ucznia Michała Kuźmińskiego, który uzyskując tytuł finalisty 52. Olimpiady Biologicznej zapewnił sobie wynik 100% punktów na egzaminie maturalnym z przedmiotu biologia.

Podkreślić należy także, że praca badawcza/ obserwacyjna Eweliny Spytkowskiej uczennicy klasy 4h o profilu biologiczno-chemiczno-matematycznym została doceniona jako ciekawa, przejawiająca wiele pasji i zaangażowania.

Olimpiada Biologiczna jest jedną z najstarszych i najtrudniejszych olimpiad przedmiotowych dla szkół ponadpodstawowych. Tym bardziej Ewelinie i Michałowi gratulujemy ogromnego sukcesu znalezienia się wśród 86 najlepszych młodych biologów w Polsce.

Uczniów podczas olimpijskich zmagań wspierała nauczycielka biologii dr Katarzyna Grobarczyk-Piekło.