1. miejsce w rozgrywkach unihokeja drużyny z Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

1. miejsce w rozgrywkach unihokeja drużyny z Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu

30 października 2023
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

24 października 2023 r. wspaniałe zwycięstwo odniosła drużyna Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Orkana W Nowym Targu w Powiatowej Licealiadzie  w Unihokeju Chłopców ( zdobyła 1. miejsce). Zawody odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. S. Staszica.
 

Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów – poziomem gry niezwykle wyrównanych. Drużyna ZS 1 Nowy Targ (Sokoła) wylosowała tzw. „grupę śmierci” (grupę B), w której znalazła się wraz z I LO Goszcz i ZST Metalką. W pierwszym spotkaniu po straconym golu nasza drużyna szybko  odrobiła straty i w meczu ZS1 Sokół kontra I LO Goszcz padł remis 1: 1. W drugim spotkaniu ZST Metalka - ZS1 Sokół odnotowano wynik 2 : 0. Ostatecznie w grupie B po rozegraniu eliminacji i wygranej Metalki z Goszczem 2 : 0 – 1. miejsce zajęła ZST Metalka i awansowała do półfinału z pierwszej pozycji. Natomiast o 2. miejscu - przy identycznym bilansie punktowym i bramkowym, zgodnie z regulaminem - musiała zadecydować dodatkowa seria rzutów karnych pomiędzy Sokołem a Goszczem. Ostatecznie po golach uczniów Zespołu Szkół nr 1 (Sokoła): Eryka Mizery, Jakuba Trzebuni, dwóch trafieniach Patryka Garba i świetnej postawie bramkarza Piotra Kutarni - zwyciężyliśmy w karnych – stosunkiem goli 4 : 3 i tym samym awansowaliśmy do półfinału z 2. pozycji.
W pierwszym półfinale ZS1 Sokół kontra II LO Bór padł wynik 3:0 po 2 bramkach Huberta Garbacza i Jakuba Trzebuni. W drugim półfinale ZSE Ekonom pokonał nieoczekiwanie ZST Metalkę 2 : 1. To sensacja!  Bowiem drużyna Metalki od kilku lat była faworytem w unihokeju chłopców . W finale ZS1 Sokół po zaciętym spotkaniu pokonał ZSE Ekonom 2 : 0. Ostatecznie drużyna naszych chłopców - ZS1 Sokół uplasowała się na 1. miejscu. Wygrana naszej drużyny to absolutny sukces! Sukces, który pozwolił na awans do zawodów szczebla wojewódzkiego, które odbędą się 12 grudnia 2023 r. w Nowym Targu.

 

Skład wspaniałej drużyny Sokoła to : Daniel Bednarczyk, Michał Brzyzek, Dawid Gach, Patryk Garb, Hubert Garbacz,  , Maciej Klimecki, Piotr Kutarnia , Eryk Mizera,  Maciej Para , Szymon Rusnak, Jakub Trzebunia.
 

Serdeczne gratulujemy naszej zwycięskiej drużynie i życzymy powodzenia w kolejnym turnieju!
 

Emocjonująca relacja i zdjęcia p. Paweł Gil (nauczyciel wychowania fizycznego ZS1).