Powiat Nowotarski - Samorządowy Lider Edukacji | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Powiat Nowotarski - Samorządowy Lider Edukacji

30 listopada 2011

Powiat Nowotarski - Samorządowy Lider Edukacji

Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu „Samorządowy Lider Edukacji” w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie powiat nowotarski otrzymał status laureata I edycji konkursu i programu certyfikacji gmin i powiatów Rzeczpospolitej Polskiej przyznany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego .

Konkurs organizowany pod patronatem Parlamentu Europejskiego i Przewodniczącego Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej.

To jest sukces powiatu, sukces całego środowiska oświatowego naszego powiatu– powiedział Krzysztof Faber starosta nowotarski – Dziękuje członkom zarządu, radnym dyrektorom i nauczycielom, dziękuję pracownikom Powiatowego Centrum Oświaty, dzięki nim możemy dziś mówić o marce oświaty powiatu nowotarskiego, którą tworzy bogata oferta edukacyjna.

Powiat nowotarski otrzymał również nagrodę dodatkową, wyróżnienie „Primus", przyznawane samorządom uhonorowanym najwyższą liczbą punktów konkursowych. Nasz powiat zdobył 135 punktów na 150 możliwych do uzyskania. Jako uzasadnienie przyznania certyfikatu Powiatowi, wskazano wprowadzone rozwiązania systemowe dotyczące kształcenia zawodowego oraz przyjętą strategię rozwoju oświaty w dziedzinie inwestycji w infrastrukturę lokalową i sportową.

„Uzyskanie certyfikatu Samorządowy Lider Edukacji oznacza wyróżnienie się na tle innych podmiotów samorządowych pod względem inwestycji w edukację i działalności na rzecz jej rozwoju. Powiat podejmuje aktywne działania w kierunku aktywizowania młodzieży uczącej się oraz rozwijania jej edukacyjnych i naukowych pasji oraz dba o rozwój gospodarki opartej na wiedzy i przez to wzmacnia swoją atrakcyjność inwestycyjną. Nowotarskie jest miejscem, w którym warto się kształcić i inwestować we własny rozwój intelektualny – podsumowuje Bogusław Waksmundzki urzędujący członek zarządu, odpowiedzialny za oświatę i inwestycje w zarządzie powiatu.