Piłkarski turniej charytatywny w Krościenku | Wiadomości

Strona główna

Piłkarski turniej charytatywny w Krościenku

18 kwietnia 2017
Zdjęcie 1

Tradycją stał się charytatywny mecz rozgrywany, by pomóc małemu Wojownikowi - Wojtusiowi Sobierskiemu. Z roku na rok w organizację imprezy włącza się coraz więcej osób. Mecz przeradza się powoli w charytatywny turniej.

W tegorocznym turnieju, który odbył się tradycyjnie w poniedziałek wielkanocny wzięło udział pięć drużyn: SKS Sokolica Krościenko n/D, Juniorzy (10 lat), Starsi, Husaria Kraków (drużyna AMP Footbolu), KS Rysy Bukowina Tatrzańska oraz Samorządowcy (Krościenko n/D i Ochotnica). Mecze były rozgrywane w systemie „każdy z każdym”.
Wszystkie spotkania stały na bardzo wysokim poziomie i dostarczyły kibicom wiele emocji. Niestety tym razem nie obeszło się bez pomocy będących na miejscu ratowników GOPR. Jeden z piłkarzy doznał urazu ręki.

Przez cały czas trwania imprezy można było skorzystać ze ścianki wspinaczkowej przygotowanej prze goprowców z Krościenka.

W przerwie między rozgrywkami Wojtuś wspólnie ze swoją mamą - panią Agnieszką Sobierską nie kryjąc wzruszenia podziękowali wszystkim obecnym za pomoc, wręczając statuetki w kształcie piłki oraz dyplomy.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny SKS Sokolica i Samorządowcy. Ostatecznie po zaciętym pojedynku, zakończonym rzutami karnymi wygrała SKS Sokolica. Natomiast w meczu o miejsce pierwsze zagrały KS Rysy i Juniorzy (10 lat) starsi. Ostatecznie zwyciężył ten drugi zespół.

Sędzią głównym zawodów był Tomasz Kudas, a prowadzącym był Józef Dyda.
Zwycięskie drużyny dostawały medale oraz puchary ufundowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

Turniej wsparli Kinga Pienińska, GCK w Krościenku nad Dunajcem, Szkoła narciarska nasniegu.pl, Gmina Krościenko nad Dunajcem, SKS Sokolica Krościenko n.D. TVPodhale, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Goprowcy z Sekcji Operacyjnej Krościenko.

Miejsca na podium zajęli:

1 miejsce - Juniorzy (10 lat) starsi

2 miejsce - KS Rysy

3 miejsce - SKS Sokolica


Mały Wojownik Wojtuś Sobierski ma 5 lat, cierpi na mózgowe porażenie dziecięce w wyniku niedotlenienia okołoporodowego. Wojtek zmaga się również z głębokim niedosłuchem. Chłopiec mimo swoich dysfunkcji jest zawsze uśmiechnięty, mądry i rezolutny.


Tekst: Weronika Błażusiak.

Źródło: Pieniny24.pl.