Ogromny sukces ucznia Goszczyńskiego! | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Ogromny sukces ucznia Goszczyńskiego!

6 maja 2024

Ogromny sukces ucznia Goszczyńskiego!

 

Znakomity sukces na 53. Olimpiadzie Biologicznej odniósł uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu  - Michał Kuźmiński z klasy 3e o profilu biologiczno-chemiczno-matematycznym, uzyskując II miejsce i tytuł laureata.

Podczas zawodów centralnych, które odbyły się w siedzibie Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 19 - 22 kwietnia Michał zmierzył się z zadaniami praktycznymi obejmującymi doświadczenia i obserwacje w ramach pracowni: botanicznej, zoologicznej, biochemicznej i bioinformatycznej. W kolejnym dniu zawodów uczestnicy pisali egzamin teoretyczny z zakresu biologii, a także brali udział w obronach swoich prac badawczych (przygotowanych na wcześniejszym etapie konkursu).

Należy podkreślić, że przygotowana przez naszego ucznia praca badawcza z zakresu bioinformatyki pod tytułem: Implementacja i ocena skuteczności metod przewidywania struktur przestrzennych białek, została bardzo wysoko oceniona przez recenzentów.

Po zliczeniu ocen z wszystkich części zawodów, ogłoszono wyniki końcowe. Michał Kuźmiński uzyskał II miejsce oraz tytuł laureata I stopnia 53. Olimpiady Biologicznej. Sukces ten zapewnia mu również wynik 100% punktów na egzaminie maturalnym z przedmiotu biologia oraz miejsce w polskiej reprezentacji na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej, która w tym roku odbędzie się w Kazachstanie.

Olimpiada Biologiczna jest jedną z najstarszych i najtrudniejszych olimpiad przedmiotowych dla szkół ponadpodstawowych. Tym bardziej Michałowi gratulujemy ogromnego sukcesu znalezienia się wśród 86 najlepszych młodych biologów w Polsce i życzymy powodzenia na Olimpiadzie Międzynarodowej.

Michał na co dzień pracuje pod opieką nauczycielki biologii dr Katarzyny Grobarczyk-Piekło.