Nowy wicekomendant nowotarskiej policji | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Nowy wicekomendant nowotarskiej policji

19 maja 2023
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2

Podinspektor Jacek Dutka został oficjalnie pierwszym zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu.

Od 1 lutego pełnił obowiązki pierwszego zastępcy, 17 maja komendant powiatowy inspektor Grzegorz Wyskiel oficjalnie powołał go na to stanowisko, wręczając w obecności funkcjonariuszy, pracowników komendy i zaproszonych gości - rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.

W Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu podinspektor Jacek Dutka bezpośrednio nadzoruje Wydział do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu, Wydział do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, Wydział do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą oraz Komisariat Policji w Rabce-Zdroju, Komisariat Policji w Szczawnicy, Komisariat Policji w Jabłonce, Komisariat Policji w Czarnym Dunajcu, Posterunek Policji w Łapszach Niżnych w zakresie zagadnień kryminalnych.

Podinspektor Jacek Dutka służbę rozpoczął w 1992 roku. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Początkowo pełnił służbę w Kompanii Pogotowia Policyjnego i Patroli Zmotoryzowanych, a następnie w Kompanii Konwojowo-Ochronnej Komendy Rejonowej Policji w Nowym Sączu. Od 1995 roku pełnił służbę w pionie dochodzeniowo-śledczym najpierw w Komendzie Rejonowej, a następnie w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu. W 2004 roku został mianowany na stanowisko Zastępcy Naczelnika najpierw Sekcji później Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Następnie w 2010 roku został mianowany na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, a w 2018 roku na stanowisko Naczelnika Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Od 1 lutego 2023 roku pełnił obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu. Podczas służby podinspektor Jacek Dutka otrzymał odznaczenia państwowe i resortowe tj. Srebrny Medal za Długoletnią Służbę oraz Srebrną Odznakę „Zasłużony Policjant”.
W imieniu Powiatu Nowotarskiego gratulacje i życzenia złożył Krzysztof Faber - Starosta Nowotarski.
 
Materiał: www.podhale24.pl