Msza Święta z okazji 25. rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Zakopanem | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Msza Święta z okazji 25. rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Zakopanem

7 czerwca 2022

W dniu 6 czerwca 2022 roku na stadionie Wielkiej Skoczni pod Krokwią odbyła się Msza Święta z okazji 25. rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Zakopanem.

Mszy Świętej przewodniczył Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Episkopatu Polski. W organizację Liturgii zaangażowani byli wolontariusze, harcerze, strażacy z PSP i OSP oraz służby medyczne, w tym Harcerskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ZHR Zakopane. Wśród zgromadzonych byli członkowie Episkopatu Polski, osoby duchowne, dzieci pierwszokomunijne, przedstawiciele dziewięciu dekanatów z Podhala, banderia konna, muzyka góralska a także liczni pielgrzymi z Podhala w większości w strojach regionalnych i całej Polski.

Na początku mszy św. abp Marek Jędraszewski - Metropolita Krakowski wspomniał słowa  Ojca Świętego Jana Pawła II skierowane 25 lat temu do górali u stóp 9-metrowego krzyża, który nieustannie góruje nad Podhalem: „Spotykamy się dzisiaj w tym wielkim zgromadzeniu liturgicznym u stóp krzyża na Giewoncie, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękuję Bożej Opatrzności, że dane mi jest obchodzić tę uroczystość w Ojczyźnie, wraz z wami pod Krokwią, na Podhalu”.

Na uroczystości obecni  byli delegaci z Powiatu Nowotarskiego – Krzysztof Faber – Starosta Nowotarskie, Bogusław Waksmundzki – Wicestarosta Nowotarski oraz Karol Skrzypiec – Urzędujący Członek Zarządu oraz  Radni Powiatu Nowotarskiego.

Autor zdjęć: Szymon Pyzowski