Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce - Ekonomik w Berlinie | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce - Ekonomik w Berlinie

16 marca 2012

Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB w Berlinie to dla grupy uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu nie tylko znana z relacji telewizyjnych międzynarodowa impreza, ale miejsce, które dzięki projektowi Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce mogli odwiedzić10 marca 2012 r. Spotykają się tam organizatorzy wycieczek, przewoźnicy, przedstawiciele sieci hotelarskich i wszyscy inni, którzy chcą swoim klientom uprzyjemnić wakacyjne podróże. ITB Berlin, to wspaniała okazja, aby odkryć w ciągu kilku godzin cały świat.

W wyjeździe studyjnym do stolicy Niemiec uczestniczyło 25 uczniów technikum kształcącego w zawodzie technik obsługi turystycznej oraz trzech opiekunów. Oprócz udziału w targach turystycznych mieli oni szansę zobaczyć: Bramę Brandenburską, Bundestag, Tiergarten, Muzeum Pergamońskie, Alexanderplatz, podziwiać widoki z wieży telewizyjnej oraz zwiedzić Pałac Sanssouci w Poczdamie. Koszty trwającego od 8 do 10 marca br. wyjazdu dofinansowane były ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczestnikom pozostały tysiące zdjęć, materiały zdobyte podczas targów, wspomnienia, których nikt im nie zabierze i cenne informacje na przyszłość, kiedy wkroczą na ścieżkę kariery zawodowej i jako pracownicy biur podróży będą nawiązywać kontakty handlowe, czy też organizować imprezy wypoczynkowe.