LV Sesja Rady Powiatu Nowotarskiego | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

LV Sesja Rady Powiatu Nowotarskiego

27 kwietnia 2023
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2

27 kwietnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Targu odbyła się LV Sesja Rady Powiatu Nowotarskiego.

Pierwszym punktem posiedzenia było złożenie gratulacji Pani Aleksandrze Król za wyniki i osiągnięcia sportowe.

 Aleksandra Król urodziła się w 1990 roku, pochodzi z Nowego Targu. Polska snowboardzistka, specjalizująca się w slalomie gigancie równoległym i slalomie równoległym. Olimpijka z Soczi, PyeongChang i Pekinu - gdzie została wybrana chorążym olimpijskiej reprezentacji. Zawodniczka klubu KSF2 Dawidek Team, gdzie jest pod opieką trenera Pawła Dawidka.

Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014 zajęła 30. miejsce w slalomie równoległym,  na Igrzyskach Olimpijskich w PeyongChang w 2018 roku była 11. Aleksandra Król podczas slalomu giganta równoległego w ramach rozgrywanych Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 z 8. czasem awansowała do 1/8 finału, potem w pięknym stylu wskoczyła do ćwierćfinału. Tam trafiła na faworytkę zawodów i późniejszą mistrzynię olimpijską - Ester Ledecki. W  ćwierćfinale Polka walczyła z zawodniczką bardzo dzielnie, niestety przez błąd na trasie nasza reprezentantka rywalizację zakończyła na 8. miejscu.

Jednym z jej ważniejszych wyników w karierze jest 2. miejsce w zawodach Pucharu Świata w Moskwie w 2013 roku. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2013/2014 w slalomie równoległym zajęła 11. miejsce, natomiast w sezonie 2022/2023 w generalnej klasyfikacji  w PGS uplasowała się na 4 miejscu.

Największy sukces w karierze Aleksandra Król osiągnęła w Pucharze Świata - 1 miejsce w 2022 w austriackim Simonhohe, natomiast w lutym bieżącego roku w gruzińskim Bakuriani zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w snowboardzie alpejskim w slalomie gigancie równoległym.

Motto życiowe Oli: „Małymi kroczkami do przodu”

Gratulacje, kwiaty, dyplomy oraz nagrody pieniężne wręczyli: Starosta Nowotarski – Krzysztof Faber, Przewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego Tadeusz Rafacz oraz Wiceprzewodniczący: Józefa Guziak i Jan Komorek.