Wolne miejsce na kosmetologii i innych kierunkach | Komunikaty | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Wolne miejsce na kosmetologii i innych kierunkach

4 września 2014
Zdjęcie 1

Do 20 września w Prywatnych Szkołach Średnich im. prof. Venuleta w Nowym Targu można jeszcze zostać przyjętym na popularny kierunek umożliwiający zdobycie tytułu technika usług kosmetycznych.

Zajęcia co prawda już się rozpoczęły, ale niewielka pula miejsc czeka na osoby, którym np. nie powiódł się egzamin maturalny z trybie poprawkowym. W Szkołach policealnych bowiem matura nie jest koniecznym warunkiem przyjęcia.

W nowotarskiej placówce rozpoczęły się również zajęcia na kierunku farmacja – też z możliwością przyjęcia jeszcze we wrześniu niewielkiej liczby osób. To samo dotyczy kierunków kształcących masażystów (kolejny coraz bardziej popularny zawód) i zawsze potrzebne higienistki stomatologiczne.

Doświadczenia poprzednich lata uczą, że wolne miejsca zostawione na wrzesień po ogłoszeniu wyników egzaminów poprawkowych wypełniają się szybko. Warto więc szybko podjąć decyzję i nie marnować roku, bo być może nie wszyscy podchodzący ponownie do egzaminów we wrześniu uzyskają maturę otwierającą drogę do starania się o indeks.