Kolejny sukces Sylwii Basty. Wygrywa Piostur Gorol Song 2011 w Andrychowie | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Kolejny sukces Sylwii Basty. Wygrywa Piostur Gorol Song 2011 w Andrychowie

28 listopada 2011

Sylwia Basta „Silvana”, gitarzystka i pieśniarka z Waksmunda w gminie Nowy Targ, odniosła kolejny sukces na krajowej scenie. W sobotni wieczór zajęła I miejsce na XXXIII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Poetyckiej Piostur Gorol Song 2011 w Andrychowie. Uznanie jury zdobyła pełną dramatyzmu interpretacją piosenki „Salome” czeskiego kompozytora Karela Kryla.


Sylwia Basta zdobyła I miejsce ex aequo z Piotrem Tłustochowiczem z Rybnika. Oboje byli najlepsi w gronie 27 solistów i zespołów z całej Polski. W jury tegorocznego konkursu zasiadali: Teresa Drozda, Janusz Grzywacz, Krzysztof Haich, Mieczysław Slopek i Wojciech Wądołowski.


Za I miejsce Sylwia Basta otrzymała nagrodę pieniężną i wycieczkę do Brukseli na zaproszenie europoseł Róży Thun. Decyzją jury została też nominowana do udziału w 48. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

To już drugi triumf Sylwii Basty na tym festiwalu. Wygrała go także trzy lata temu. Za rok będzie jego gościem - na zaproszenie organizatorów wystąpi przed andrychowską publicznością z recitalem.


Sylwia Basta jest pieśniarką, gitarzystką, kompozytorką i autorką tekstów. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im Fryderyka Chopina w Nowym Targu. Jest też absolwentką Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego na kierunku wychowanie muzyczne Uniwersytetu Śląskiego. Na co dzień pracuje jako nauczycielka muzyki i rytmiki.


To kolejny jej sukces w ostatnim czasie. Na początku października Sylwia Basta zajęła I miejsce na XXIV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk Różnych „Wrzosowisko”, który odbył się w Kędzierzynie-Koźlu.


Festiwal Piostur Gorol Song 2011 odbywał się w Andrychowie w dniach 25-27 listopada w Miejskim Domu Kultury. Jego gwiazdami byli Antonina Krzysztoń, Marek Jackowski, Gienek Loska i Czesław Mozil.