Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

11 września 2018

Pomimo licznych apeli i wysokich konsekwencji min. utrata prawa jazdy, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdu, kara pozbawienia wolności nadal zdarzają się kierujący, którzy siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu, stwarzając  zagrożenie dla siebie, a przede wszystkim dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Łącznie w weekend funkcjonariusze na drogach powiatu nowotarskiego ujawnili sześciu nietrzeźwych kierujących.  Czterech kierujących pojazdami mechanicznymi i dwóch kierujących rowerem. Rowerzyści ujawnieni w piątek  Łapszance i w niedzielę w Szaflarach  stracili  panowanie nad pojazdem i wywrócili się. Zostali przewiezieni do szpitala i na szczęście nic poważnego im się nie stało. W piątek w Jabłonce  nietrzeźwy kierujący quadem uderzył  w ogrodzenie i wjechał na jedną z posesji, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie i stracił prawo jazdy. Natomiast w Szczawnicy 22-letni obywatel Ukrainy kierujący samochodem osobowym marki Rover nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po podjętym pościgu został zatrzymany przez funkcjonariuszy i osadzony w nowotarskiej komendzie. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, teraz grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 W sobotę 8 września po godzinie 22 w Waksmundzie policjanci zatrzymali 28-latka, który kierował motocyklem będąc w stanie nietrzeźwości, uszkodził w samochodzie renault  lusterka boczne i wybił szybę, a następnie groził właścicielce pojazdu. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Za uszkodzenie mienia, kierowanie gróźb i jazdę motocyklem w stanie nietrzeźwości  grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast w niedzielę 9 września w Nowym Targu po godzinie 17.00 policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki BMW, którego kierujący miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. To już drugi raz w okresie kilku miesięcy, kiedy 38-latek usiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc wstanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a w przypadku posiadania zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 5 lat pozbawienia wolności.