Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

4 września 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

Nowy Targ. Sprawca kradzieży zatrzymany.

Nowotarscy policjanci zatrzymali 17-latka, który dokonał kradzieży motocykla.

W dniu 1 września 2017 roku przed północą kilku mężczyzn mieszkańców Nowego Targu wracając do domu zauważyło, jak zamaskowany mężczyzna jedzie na niezapalonym i nieoświetlonym motocyklu. Gdy się z nim mijali jeden z mężczyzn rozpoznał swój motocykl i natychmiast rozpoczęli oni próbę zatrzymania sprawcy kradzieży. Po krótkiej chwili gdy sprawca zorientował się, że ktoś próbuje go zatrzymać porzucił motocykl marki KTM i podjął ucieczkę pieszo, lecz po chwili został ujęty przez właściciela motocykla. Po przybyciu na miejsce policjanci zatrzymali mieszkańca Jawornika. W trakcie przesłuchania sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia oraz poddał się dobrowolnie karze. Ponadto okazało się, że zatrzymany 17-letni mieszkaniec Jawornika jest poszukiwany celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Lubaczowie.

Właściciel straty wycenił na 8000 złotych. Odzyskane mienie przekazano właścicielowi.

Rabka Zdrój. Zatrzymany za narkotyki.

Rabczańscy Policjanci zatrzymali mieszkańca Skomielnej Białej za posiadanie narkotyków.

W dniu 3 września 2017 roku po godzinie 16 w Rabce Zdroju funkcjonariusze rabczańskiego komisariatu dokonali zatrzymania 39-letniego mieszkańca Skomielnej Białej, u którego ujawniono 14,36 g netto suszu konopi indyjskich oraz 26.82 g netto amfetaminy. Zatrzymanego osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury.

Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Jabłonka. Quadem pod ciężarówkę.

Do zdarzenia doszło w dniu 3 września 2017 roku o godzinie 21:00 w Jabłonce, gdzie kierujący quadem Kawasaki 750, niedopuszczonym do ruchu po drogach publicznych, 35-letni mieszkaniec Lipnicy Wielkiej wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu samochodowi ciężarowemu marki Scania, którym kierował mieszkaniec Kasinki Małej. W wyniku zdarzenia kierujący quadem odniósł ciężkie obrażenia ciała w postaci złamania żebra, obojczyka oraz odmy płucnej. Z uwagi na stan zdrowia oraz podejrzenie kierowania quadem w stanie nietrzeźwości 35-latkowi pobrano krew do badania. Badanie w szpitalu wykonane do celów medycznych wykazało u kierującego 1.5 promila alkoholu we krwi.