Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

3 października 2016
Zdjęcie 1

Nietrzeźwy w ciągniku.

W dniu 1 października 2016 roku o godzinie 15:20 w Harkabuzie, 42-letni mieszkaniec tejże miejscowości kierując ciągnikiem marki Ursus w stanie nietrzeźwym 3,00 promila zjechał z drogi i został przygnieciony ciągnikiem. Kierujący został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Krakowie.


Zderzenia samochodu z motocyklem.

W dniu 1 października 2016 o godzinie 16:10 w Jabłonce kierujący samochodem marki VW, 55-letni mieszkaniec Jabłonki nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym motocyklem marki Honda, kierowanym przez 32-letniego mieszkańca Lipnicy Wielkiej. W wyniku tego zdarzenia motocyklista odniósł obrażenia ciała naruszające prawidłowe funkcjonowanie jego narządów na okres powyżej dni 7.


Motocyklem potrącił pieszych.

20-letni motocyklista potrącił kobietę z dwójką małych dzieci na przejściu dla pieszych.

Do zdarzenia doszło w dniu 2 października 2016 roku o godzinie 16:30 w Tylmanowej, gdzie kierujący motocyklem marki Kawasaki, 20-letni mieszkaniec Rzepiennika Suchego wykonując manewr wyprzedzania ciągu pojazdów przekroczył podwójną linię ciągłą i potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 27-letnią mieszkankę Tylmanowej wraz z dwójką małoletnich sióstr w wieku 7 i 12 lat, mieszkanki również Tylmanowej. W wyniku zdarzenia piesze zostały przewiezione do szpitala, gdzie pozostały na leczeniu. Kierujący motocyklem jak i jego pasażerka 19-letnia mieszkanka Rzepiennika Biskupiego, również zostali przewiezieni do szpitala gdzie po zaopatrzeniu medycznym opuścili szpital. W wyniku potrącenia 27-latka odniosła obrażenia w postaci urazu głowy oraz krwawienia wewnątrz czaszkowego, 7 latka – złamanie otwarte lewej kości podudzia, wybite zęby, wstrząśnienie mózgu i ogólne potłuczenia, a jej 12-letnia siostra posiada uraz głowy i klatki piersiowej oraz ogólne potłuczenia. Kierujący był trzeźwy.