Rejestracja na szczepienie przeciw COVID19 | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Rejestracja na szczepienie przeciw COVID19

27 stycznia 2021

Jeżeli masz 70 lat lub więcej oraz posiadasz PESEL - możesz zarejestrować się na termin szczepienia. Każdy senior, który chce być zaszczepiony, a nie otrzymał terminu szczepienia, uzyska go wraz z kolejnymi dostawami szczepionek.

Rejestracji na szczepienie przeciw COVID19 możesz do-konać na kilka sposobów:


• Zgłoś się na całodobowej bezpłatnej infolinii 989
Przygotuj numer PESEL i kod pocztowy. Podaj konsultantowi swoje imię i nazwisko, PESEL i numer kontaktowy (opcjonalnie). Wybierz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Po rozmowie na podany numer telefonu otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia szcze-pienia. Jeśli nie uda Ci się połączyć z konsultantem, zostaniesz prze-kierowany do automatycznej rejestracji. Automat zaproponuje Ci kilka opcji, wybierz „Chcę zapisać się na szczepienie”. Poprosimy o numer PESEL i Twój kod pocztowy. Potem wybierzesz dla siebie dogodny termin szczepienia
JEŚLI NIE BĘDZIE WOLNEGO TERMINU: Do każdego pacjenta, który nie otrzyma terminu podczas rozmowy, konsultanci oddzwonią, gdy dostępne będą nowe terminy szczepień.


• Formularz
Jeśli nie znalazłeś wolnego terminu, wypełnij prosty formularz na szczepimysie.pacjent.gov.pl – wpisz numer pesel, kod pocztowy, adres mejla, nr telefonu. W mejlu będzie potwierdzenie rejestracji i informacja, że jeśli pojawi się nowy termin szczepienia w twojej okolicy, otrzymasz wiadomość.


• Wyślij SMS
Wyślij SMS na numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie. Otrzymasz SMS z tego numeru z prośbą o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie blisko Twojego domu. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, wybierzesz inny. Po zareje-strowaniu, na dobę przed szczepieniem, otrzymasz SMS-a przypo-minającego o terminie i miejscu.
JEŚLI NIE BĘDZIE WOLNEGO TERMINU: do wszystkich osób, które wyślą SMS, oddzwoni konsultant infolinii po uruchomieniu nowych terminów szczepień.


• Skorzystaj z e-Rejestracji
e-Rejestracja dostępna jest na stronie pacjent.gov.pl. Potrzebny jest do tego profil zaufany. System zaproponuje Ci pięć dostępnych ter-minów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci paso-wał albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z wy-szukiwarki i wskażesz datę i miejsce. Po zarezerwowaniu terminu otrzymasz SMS. Kolejny SMS z przypomnieniem o szczepieniu do-staniesz dzień przed terminem.


Zarejestruj się w punkcie szczepień


Przygotowano na podstawie informacji z www.gov.pl/szczepimysie 24.1.2021.

Pliki do pobrania