Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 20 października br. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 20 października br.

20 października 2017
Zdjęcie 1

Szczawnica. Uciekający Fiat Seicento.

Policjanci z Krościenka po pościgu zatrzymali 38-letniego mieszkańca Szlachtowej, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Do zdarzenia doszło w dniu 19 października 2017 roku około godziny 21:00 w Szczawnicy, gdzie samochodem marki Fiat ma poruszać się nietrzeźwy kierujący. Policjanci natychmiast udali się we wskazany rejon i w trakcie dojazdu na miejsce, zauważyli opisany samochód podejmując próbę jego zatrzymania. Po krótkim pościgu kierujący Fiatem zatrzymał się, a w momencie podejścia policjantów do pojazdu 38-latek gwałtownie ruszył potrącając funkcjonariuszy i podejmując kolejną próbę ucieczki. Policjanci natychmiast udali się za uciekającym pojazdem, gdzie w pewnym momencie mieszkaniec Szlachtowej pomylił drogę, dojechał do ogrodzenia i został zablokowany przez radiowóz. Interweniujący policjanci szybko obezwładnili 38-latka, a po przewiezieniu do komisariatu okazało się, że zatrzymany ma w wydychanym powietrzu 3,70 promila alkoholu. Sprawcę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury.

Zatrzymany 38-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, kierowanie bez uprawnień oraz czynną napaść na funkcjonariuszy. Ponadto od chwili wejścia nowych przepisów za jazdę na podwójnym gazie grozi do 3 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.