Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 14 czerwca br. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 14 czerwca br.

14 czerwca 2018
Zdjęcie 1

Pijany ojciec przewoził dwójkę dzieci w samochodzie.

Pił alkohol w trakcie jazdy i przewoził dwoje małoletnich dzieci. Teraz odpowie za kierowania pojazdem będąc wstanie nietrzeźwości oraz narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia  dzieci za co grozi mu teraz kara nawet  do 5 lat pozbawienia wolności.

12 czerwca około godziny 16:00 nowotarscy policjanci otrzymali informację, że do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Nowym Targu przyjechał samochód osobowy marki Ford, którego kierowca jest nietrzeźwy. Na miejsce natychmiast udali się mundurowi, którzy zbadali kierującego i okazało się, że ma ponad 2.7 promila alkoholu w organizmie. Ponadto w samochodzie  znajdowała się  dwójka dzieci w wieku 3 i 6 lat. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący to 40-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ i jechał samochodem z miejsca zamieszkania do Nowego Targu razem  z dziećmi i pił alkohol w trakcie jazdy. Dzieci zostały przekazane pod opiekę matce. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a  następnego dnia usłyszał zarzuty kierowania pojazdem będąc wstanie nietrzeźwości oraz narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia  małoletnich za co grozi mu teraz kara nawet  do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Postawa godna pochwały. Obywatel zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

Godną  do naśladowania postawą i zdecydowaną reakcją wykazał się  mieszkaniec  Czarnego Dunajca,  który udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy  i przekazał go w ręce funkcjonariuszy.

We wtorek około godziny 20:00 w Czarnym Dunajcu mężczyzna podczas spaceru z synem zauważył samochód osobowy marki Opel Vectra, który jechał z dużą prędkością i  w rejonie skrzyżowania gwałtownie zahamował. Mężczyznę zaniepokoiło zachowanie i  wygląd kierującego, który świadczył, że może być pod wpływem alkoholu oraz puste puszki po piwie porozrzucane z przodu pojazdu.  Mężczyzna uniemożliwił mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwał policję. Kierującym okazał się 44-letni mieszkaniec  Czarnego Dunajca i miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a także posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 44-latek został zatrzymany w nowotarskiej komendzie i następnego dnia usłyszał zarzuty.

Zatrzymany odpowie za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdem oraz kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara  do 5 lat pozbawienia wolności.