Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 13 października br. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 13 października br.

13 października 2017
Zdjęcie 1

Nowy Targ. Zatrzymany z narkotykami.

Nowotarscy policjanci zatrzymali 31-latka, który posiadał przy sobie ponad 137 gram marihuany.

Do zdarzenia doszło w dniu 11 października 2017 roku przed godziną 10:00 w Nowym Targu. Funkcjonariusze policji zatrzymali 31-letniego mieszkańca Nowego Targu, który posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany w ilości 137,4 grama. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia.

Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Nowotarscy policjanci zatrzymali 39-letniego obywatela Słowacji, który dokonał kradzieży saszetki z pieniędzmi.

W dniu 10 października 2017 roku o godzinie 16:00 w Nowym Targu nieznana osoba rozbiła szybę w drzwiach tylnych samochodu marki Toyota i dokonała kradzieży czarnej teczki z gotówką w kwocie 8000 zł i dokumentami na szkodę mieszkańca Czarnego Dunajca. W wyniku podjętych czynności nowotarscy funkcjonariusze w dniu 12 października 2017 roku ustalili i zatrzymali sprawcę tej kradzieży. Okazał się nim 39-letni obywatel Słowacji. W trakcie przesłuchania sprawca przyznał się jeszcze do jednej kradzieży, której dokonał w dniu 28 września 2017 roku w Nowym Targu kradnąc saszetkę z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 18700 złotych. Część skradzionych pieniędzy odzyskano.

W toku dalszych czynności sprawca złożył obszerne wyjaśnienia i dobrowolnie poddał się karze w wymiarze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody oraz obciążony został kosztami postepowania.