Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 13 lipca br. | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu z dn. 13 lipca br.

13 lipca 2018
Zdjęcie 1

Ucieczka przed policjantami zakończyła się w stawie. Kierujący Subaru miał blisko promil alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania.

12 lipca br. około godziny 20:00 podczas patrolu w miejscowości Łopuszna na drodze wojewódzkiej 969 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zauważyli kierującego samochodem osobowym marki Subaru, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. W związku z popełnieniem wykroczenia policjanci dali sygnał do zatrzymania pojazdu. Kierujący na widok radiowozu zamiast się zatrzymać przyspieszył i zaczął uciekać uliczkami Łopusznej.  Policjanci podjęli pościg za uciekinierem, który poruszał się z prędkością 104 km w obszarze zabudowanym co potwierdziło nagranie  wideorejestratorem. Na łuku drogi kierujący Subaru stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w ogrodzenie, wjechał do stawu rybnego i dachował.  Mężczyźnie nic się nie stało i o własnych siłach wyszedł z auta. Szybko wyjaśnił się powód ucieczki przed policjantami. 35-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ miał blisko promil alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz odpowie za popełnione wykroczenia drogowe, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli pomimo wydanego przez funkcjonariuszy polecenia przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat  i zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.