Policjanci o bezpieczeństwie i nie tylko z uczniami Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Policjanci o bezpieczeństwie i nie tylko z uczniami Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach

31 października 2018
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W piątek tj. 26 października 2018 roku funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem spotkali się z uczniami klas O-III Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach.
Sierż. sztab. Wanda Plewa, asp. Paweł Polak oraz sierż. sztab. Karol Tokarczyk przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa. Uczniowie poprzez zabawę uczyli się jak bezpiecznie i prawidłowo poruszać się po drogach, policjanci zwrócili uwagę na bezpieczeństwo podczas zabaw z rówieśnikami i zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi, które spotkają na ulicy albo zapukają do drzwi ich domu.
W tym dniu na dzieci czekała jeszcze jedna niesamowita niespodzianka. Funkcjonariusze z Zespołu Przewodników Psów Służbowych Wydziału sztab Policji nowotarskiej komendy na spotkanie zabrali psa policyjnego. Uczniowie z dużym zaciekawieniem oglądali pokaz tresury i posłuszeństwa zaprezentowany przez asp. szt. Stanisława Iskrzyckiego oraz asp. szt. Mirosława Smolenia. Policjanci opowiedzieli uczniom, jak należy zachować się w kontakcie z nieznajomym i agresywnym zwierzęciem. Pokazali jak prawidłowo wykonać pozycję żółwia, a osoby chętne mogły pokazać, jak prawidłowo ją wykonać. Na koniec funkcjonariusze przybliżyli specyfikę pracy policjanta, opowiedzieli o tresurze psa i obowiązkach, jakie wiążą się z opieką nad nim.

Szkoła Podstawowa w Kluszkowcach mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo swoich uczniów bierze udział w konkursie „Odblaskowa Szkoła”. Dlatego po spotkaniu każdy z uczniów został wyposażony w element odblaskowy, który jest bardzo ważny szczególnie o tej porze roku.
Spotkanie było również okazją do ogłoszenia wyników ogólnoszkolnego konkursu plastycznego na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
Na zakończenie spotkania funkcjonariusze mieli przyjemność obejrzeć występ klasy II promujący bezpieczne zachowania na drodze, a w szczególności zasadność i korzyści, jakie wynikają z noszenia elementów odblaskowych.