Policja szuka świadków, którzy widzieli jadące za karetką Maserati | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Policja szuka świadków, którzy widzieli jadące za karetką Maserati

17 października 2018

Komisariat Policji w Krościenku nad Dunajcem prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenia,  jakich dopuścił się w niedzielę ( 14.10.2018r.) po godzinie 17.00 na trasie ze Szczawnicy do Krościenka nad Dunajcem kierujący Maserati.  Mężczyzna kierujący tym pojazdem poruszał się za jadącą na sygnale karetką pogotowia. Pomimo zwrócenia uwagi przez kierowcę karetki mężczyzna nie zaprzestał kontynuowania jazdy korytarzem, jaki tworzyli pozostali uczestnicy ruchu drogowego w celu bezpiecznego przejazdu karetki.   Ponadto kierujący Maserati niejednokrotnie stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla pojazdów jadących z naprzeciwka, których kierujący próbując włączyć się do ruchu po przejechaniu pojazdu uprzywilejowanego zmuszeni byli gwałtownie hamować.

Wszystkich świadków, bądź osoby posiadające nagranie tego zdarzenia prosimy o kontakt z Komisariatem Policji w Krościenku nad Dunajcem pod numerem telefonu 18 26 23 007 lub 18 26 23 711.

Karetka wysyłając sygnały świetlne i dźwiękowe w chwili przejazdu była pojazdem uprzywilejowanym. Zgodnie z przepisami kierujący pojazdem uprzywilejowanym, kiedy uczestniczy w akcji ratowania życia i zdrowia ludzkiego może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych.

Natomiast każdy uczestnik ruchu obowiązany jest unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny i jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni, zabrania się również zajmowania więcej niż jednego pasa ruchu.