Pijany kierowca wjechał w słupki przy dorodze | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Pijany kierowca wjechał w słupki przy dorodze

5 września 2018

W niedzielę 2 września br. rano policjanci z rabczańskiego komisariatu zatrzymali 23-latka, który kierował samochodem osobowym marki Mazda będąc w stanie nietrzeźwości, uszkodził słupki żeliwne i na miejscu zdarzenia zgubił tablicę rejestracyjną.

W niedzielę rano do Komisariatu Policji w Rabce-Zdrój zgłosiło się dwóch mężczyzn, którzy przynieśli znalezioną na ulicy Jana Pawła II w Rabce-Zdrój przy uszkodzonych słupkach żeliwnych  tablicę rejestracyjną. Jak oświadczyli chwilę wcześniej mijali jadącą z dużą prędkością i uszkodzoną mazdę. Policjanci natychmiast ustalili właściciela pojazdu i pojechali do jego miejsca zamieszkania. Na podwórku przed domem zastali uszkodzony samochód osobowy marki Mazda co mogło świadczyć, że pojazd brał udział w zdarzeniu drogowym. Po chwili mundurowi ustalili i zatrzymali kierującego, którym okazał się 23-letni mieszkaniec Rabki-Zdrój. Po zbadaniu okazało się, ze ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został zatrzymany w nowotarskiej komendzie.

Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat, wysoka grzywna i pokrycie kosztów za wyrządzone szkody.