Nowotarscy policjanci zatrzymali pięć osób w związku z kradzieżą w sąsiednich sklepach w Nowym Targu | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Nowotarscy policjanci zatrzymali pięć osób w związku z kradzieżą w sąsiednich sklepach w Nowym Targu

8 lutego 2019
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W poniedziałek po godzinie 16.00 dwóch młodych mężczyzn w wieku 20-lat ukradli 9 butelek z alkoholem ze sklepu przy placu Evry i uciekli. Za złodziejami pobiegł ochroniarz sklepu, który dogonił ich w rejonie pobliskiego skrzyżowania. Awanturujących się mężczyzn zauważył przejeżdżający patrol policji. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i po wyjaśnieniu powodu szarpaniny zatrzymali dwóch sklepowych złodziei. Zatrzymani to mieszkańcy Rabki-Zdroju i Nowego Targu - ukradli alkohol o wartości blisko 800 złotych.

W tym samym czasie 36-letni mężczyzna i 26-letnia kobieta z Nowego Targu w sąsiednim sklepie zrobili zakupy i nie płacąc za nie wyszli z budynku, a otwarcie drzwi umożliwił im czekający przy wejściu  46-latek ze Skawy. Całą sytuację zauważył ochroniarz sklepu, który natychmiast pobiegł za złodziejami, jednak nie udało się ich zatrzymać. Mężczyzna odzyskał jedynie koszyk ze skradzionymi  artykułami  spożywczymi, kosmetykami i alkoholem o wartości ponad 750 złotych, o całej sytuacji powiadomił policję, trójka złodziei poszła do sklepu obok. Tam, jak się okazało 46-latek tym razem nie chciał zapłacić za butelkę wódki. Kolejny patrol rozpoznał i zatrzymał sprawców. Zatrzymani zostali przewiezieni  do nowotarskiej komendy.  Następnego dnia po wytrzeźwieniu cała piątka usłyszała zarzut kradzieży z art. 278§1 k.k. za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

mł. insp. Sebastian Gleń
Rzecznik Prasowy
Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie